Kategorie
Świat

Wiz Khalifa namawia do palenia zioła podczas zaprzysiężenia nowego gubernatora Pensylwanii

Ostatnio w Pensylwanii odbyła się oficjalna inauguracja rządów nowego gubernatora. Pojawił się na niej Wiz Khalifa, który ze sceny namawiał do palenia marihuany. Jak na to zareagowali zaproszeni goście i sam gubernator?

Wiz Khalifa chce pełnej legalizacji w swoim rodzinnym stanie

Wiz Khalifa – właściwie Cameron Jibril Thomaz, jest amerykańskim raperem i autorem tekstów. Pochodzi z miasta Pittsburgh w Pensylwanii. Zyskał popularność dzięki swoim mixtape’om i singlowi “Black and Yellow”, który dotarł na szczyt listy Billboard Hot 100. Jego debiutancki album “Show and Prove” ukazał się w 2006 roku, a następnie wydał kilka innych albumów, w tym “Rolling Papers” (2011) i “Blacc Hollywood” (2014).

Amerykański raper nie ukrywa tego, że kocha marihuane. Bardzo często odwołuje się do niej w swoich tekstach. Marihuana jest tematem jego wielu utworów, a także jest często przedstawiana na okładkach jego albumów i w teledyskach. Obecnie posiada nawet swój własny brand konopny – Khalifa Kush. Artysta działa również na szczeblu aktywistycznym. Często wspomina o legalizacji w wywiadach i podczas innych wystąpień publicznych. Nie mogło być inaczej podczas zaprzysiężenia nowego gubernatora stanu Pensylwania.

W ostatni wtorek Josh Shapiro oficjalnie zaczął pełnić funkcję gubernatora stanu Pensylwania. Z tej okazji odbyła się inauguracyjna impreza, na którą polityk zaprosił wielu celebrytów związanych z Pensylwanią. Jednym z nich był właśnie Wiz Khalifa. Raper podczas imprezy zagrał swój najpopularniejszy utwór “Young, Wild & Free”, a później wygłosił krótkie przemówienie.

Chodzi mi o dwie rzeczy, pokój i miłość. A jeśli masz 21 lat i więcej, zapal trawkę!

Wiz Khalifa, podczas imprezy inaugurującej rządy nowego gubernatora Pensylwanii

Jednak artysta nie był jedynym celebrytom, który poruszył temat zioła podczas zaprzysiężenia gubernatora Josh’a Shapiro. Swoje trzy grosze dorzucił również Matt Quinn.

Śpiewamy piosenki o Jezusie palącym jointy, a Wiz Khalifa jest również na liście gości. Mamy wspólne cele do zrealizowania!

Matt Quinn, podczas imprezy inaugurującej rządy nowego gubernatora Pensylwanii
wiz khalifa
Gubernator Josh Shapiro został oficjalnie zaprzysiężony fot. WGAL

Jak całą sprawę skomentował nowy gubernator?

Status marihuany w stanie Pensylwania jest dość skomplikowany. Marihuana medyczna jest tam legalna od 2016 roku. Pacjenci mogą uzyskać receptę od lekarza, który jest zarejestrowany w programie medycznej marihuany i następnie kupić produkty medyczne aptekach. Od listopada 2020 roku w Pensylwanii osoby dorosłe mogą posiadać do 8 uncji zioła, jednak nie mogą ich kupić w legalnych sklepach, ani mieć przy sobie w miejscach publicznych.

Jak na pełną legalizację zapatruje się gubernator Josh Shapiro? Według wszystkich dostępnych informacji Josh Shapiiro popiera legalizację rekreacyjnej marihuany i to m.in. dzięki temu postulatowi udało mu się wygrać wybory. Jednak to czy konopie zostaną w pełni zalegalizowane w stanie Pensylwania nie zależy tylko od niego, choć jego poparcie zwiększy szanse na legalizację. Urzędnik postanowił wypowiedzieć się także na temat wystąpienia Wiz’a Khalify.

Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, że naprawdę lubię muzykę Wiz’a Khalify. Jego twórczość z czasem nabrała naprawdę dobrego smaku

Josh Shapiro, gubernator stanu Pensylwania

Jeżeli szukasz legalnych w Polsce produktów konopnych to wbijaj do sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam susze i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i wiele akcesoriów do palenia.

źródło: marijuanamoment.net

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl