Kategorie
Kronika Kryminalna

Więzienie za jeden krzak konopi? Wszystko przez przypadkowego przechodnia

Do niecodziennej sytuacji doszło w Bytomiu. Przypadkowy przechodzień złożył donos, a growerowi grozi więzienie za jeden krzak konopi.

Więzienie za jeden krzak

Na jakim świecie my żyjemy… Do dość nietypowej sytuacji doszło w Bytomiu. Tam policja zatrzymała 30-letniego growera, który w swoim mieszkaniu uprawiał marihuanę. Jak amator ogrodnictwa wpadł w ręce funkcjonariuszy?

Całej sytuacji winny jest wścibski przechodzień, który w oknie mieszkania 30-letniego miłośnika ogrodnictwa, dostrzegł piętrzącą się roślinkę. Świadek momentalnie wybrał odpowiedni numer i zawiadomił strażników teksasu o możliwości popełnienia przestępstwa.

konopi
Roślina, którą uprawiał 30-latek fot. bytom.policja.gov.pl

Funkcjonariusze w krótkim czasie dotarli pod wskazany adres. Okazało się, że mężczyzna przebywający w mieszkaniu faktycznie uprawia konopie. Policjanci znaleźli JEDNĄ, ledwo żywą roślinkę, która nie miała jeszcze wykształtowanych kwiatów.

Teraz zgodnie z  ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku, 30-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Jeżeli chcecie wspierać walkę o dekryminalizację i legalizację marihuany w Polsce to koniecznie sprawdzajcie działalność stowarzyszenia Wolne Konopie. Jest to organizacja, która od lat walczy o wprowadzenie racjonalnej polityki narkotykowej w naszym kraju.

źródło: bytom.policja.gov.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl