Kategorie
Świat

Wiewiórki będą szukać narkotyków w Chinach

Chińscy policjanci z miasta Chongqing zwerbowali do swojego zespołu wiewiórki, które będą zawodowo szukać narkotyków. Jak do tego doszło?

Wiewiórki zamiast psów tropiących

Policjanci z miasta Chongqing, które leży w południowo-zachodnich Chinach będą mieli nowych kompanów w swoim komisariacie. Konkretnie chodzi o wiewiórki, które będą zawodowo szukać narkotyków. Tamtejsza władza zdecydowała się wyszkolić wiewiórki przez to, że są to małe i zwinne zwierzątka, które potrafią dotrzeć w miejsca, w które niestety psy tropiące się nie dostaną.

Chińskie wiewiórki zostały przeszkolone w taki sposób żeby drapaniem w konkretne miejsce informować swoich opiekunów o potencjalnym odnalezieniu zakazanych substancji. O całym programie szkoleniowym, który został wdrożony podczas szkolenia wiewiórek opowiedział Yin Jin – tamtejszy treser psów. Według niego Chińczycy opracowali takie metody szkolenia, którymi można uczyć wykrywania narkotyków nie tylko wiewiórki, ale również inne zwierzęta.

Film pokazujący potencjał wiewiórek w szukaniu narkotyków

Oczywiście najczęściej słyszy się o tym, że do takich misji służby wykorzystują potencjał psów. Jednak na świecie znane są przypadki wykorzystywania instynktu innych zwierzątek. Na niektórych europejskich lotniskach do ujawniania prób przemytu narkotyków wykorzystuje się świnie. Według specjalistów ich węch pozwala na bardzo dobre rozpoznanie konkretnych zapachów i przez to są w stanie wyczuć narkotyki.

Zwierzętami mocno związanymi z narkotykami są także gołębie. Jednak można powiedzieć, że często stoją w opozycji do wiewiórek, psów i świni. W 2017 roku służby celne Kuwejtu poinformowały o tym, że złapali gołębia pocztowego, który przemycał 178 tabletek ketaminy. Podobna sytuacja miała miejsce 2 lata wcześniej w Kostaryce. Tam gołąb pocztowy dostarczał marihuanę i kokainę do więzienia. Jednak również został schwytany. . . . Ciekawe jak wygląda areszt i więzienie dla gołębi? Czy mają przydzielonego obrońcę z urzędu?

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to wbijaj do sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam susz i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia.

źródło: faktykonopne.pl, polsatnews.pl, agronews.com.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl