Kategorie
Marihuana Waporyzacja Zdrowie

Waporyzacja konopi – czego unikać kiedy dopiero zaczynasz?

Waporyzacja konopi– ten proces tylko na pozór wydaje się dość prosty. Niestety, aby w pełni cieszyć się z zalet waporyzacji niezbędne jest przestrzeganie kilku reguł. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka porad od osób doświadczonych w waporyzacji dzięki, którym będziesz w stanie uniknąć błędów nowicjusza.

Nie kupuj tanich, wątpliwej jakości waporyzatorów

Jakość wykonania waporyzatora jest bardzo ważna. To jak i z jakich komponentów zrobiony jest waporyzator będzie istotnie wpływać na jakość waporyzacji konopi. Użytkownicy, którzy kupują tanie waporyzatory bardzo często narzekają, że w ich parze podczas waporyzacji czuć plastik a sama para jest gorąca. Właśnie przez to na samym początku można się zrazić do waporyzacji konopi. Jeżeli nie chcesz wydawać dużej kwoty na swój pierwszy waporyzator to z czystym sumieniem możemy polecić Fenixa Mini lub Vapcapa. Te waporyzatory znajdują się w przedziale cenowym 300-350zł i są naprawdę bardzo dobrze wykonane. Znajdziesz je w sklepie Rollmops.

Kupując waporyzator musisz również zwrócić uwagę na regulację temperatury. Najlepiej wybierać waporyzatory, które umożliwią Ci regulację co do jednego stopnia. Takim waporyzatorem jest na przykład Fenix Mini. Jeżeli nie znajdziesz w swoim budżecie waporyzatora z regulacją temperatury co do stopnia to pamiętaj, aby wybrać waporyzator, który ma przynajmniej trzy tryby pracy. Pierwszy od 170 do 190 stopni, drugi między 190 a 210 i trzeci około 220 stopni. Kannabinoidy parują w różnych temperaturach i ma to istotny wpływ na ich działanie.   

Nie lekceważ zasad poprawnego przechowywania ziół

Warunkiem tego, by waporyzacja konopi była jak najwyższej jakości jest odpowiednie przechowywanie ziół. Waporyzowane konopie powinny mieć odpowiednią wilgotność. Jeżeli konopie będą za bardzo wilgotne to podczas procesu waporyzacji najpierw będzie parowała woda a nie kannabinoidy. Jeżeli konopie będą zbyt suche to ich aromat będzie słaby a para będzie bardzo ostra. Przez to waporyzacja nie będzie dla Ciebie dość przyjemnym procesem.

Konopie musisz przechowywać w specjalnych, szczelnych pojemnikach. Jeżeli jesteś pacjentem medycznej marihuany to pozostaw ją w plastikowym pojemniczku, w którym dostajesz konopie kupując je w aptece. Do tego najlepiej dokupić saszetki Boveda, które zajmą się regulacją poziomu wilgotności w twoim pojemniku. Przez zachowanie tych zasad twoje konopie powinny mieć idealną wilgotność i waporyzacja powinna być dla Ciebie samą przyjemnością.

Nie zwlekaj z wymianą suszu

Waporyzacja to bardzo ekonomiczny rodzaj konsumpcji konopi. Dzięki użyciu dobrej jakości waporyzatorów możemy użyć tą samą dawkę suszu nawet kilka razy. Jeżeli jesteś osobą niezbyt dobrze obytą z waporyzatorem możesz mieć problem z rozpoznaniem momentu, w którym musisz wymienić susz w waporyzatorze. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza przy obecnych cenach medycznej marihuany. Jeżeli wymienisz susz zbyt wcześnie to nie do końca wykorzystasz tego co w nim najlepsze. Z drugiej strony jeżeli wymienisz susz zbyt późno to będziesz czuł nieprzyjemny posmak podczas zaciągania się parą.

Wiedza o tym kiedy wymienić susz przyjdzie z czasem. Jak będziesz już trochę bardziej doświadczony to zaczniesz bardziej rozpoznawać aromaty waporyzowanej konopi i będziesz wiedzieć kiedy wymienić susz. Możesz rozpoznać to także po kolorze suszu. Im bardziej ciemny tym bardziej zużyty. Pozwoli Ci to ekonomicznie zarządzać twoimi zapasami ulubionej roślinki.

Waporyzacja konopi to czysta przyjemność. Za jej pomocą spożywamy konopie w jeden z najzdrowszych sposobów jaki dotychczas wymyślono. Jeżeli chcecie cieszyć się jak najlepszą jakością wapoyzacji to musicie pamiętać, by unikać kupowania tanich waporyzatorów, przechowywać odpowiednio susz i w dobrym momencie wymieniać konopie w komorach waszych waporyzatorów. Miłego waporyzowania!

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *