Kategorie
Kronika Kryminalna

Wadowice: Policja rozbiła nielegalną plantację. Znaleźli 35kg materiału roślinnego.

Policjanci z Krakowa rozbili nielegalną plantację marihuany w Wadowicach. Jest to jedna z największych upraw zlikwidowanych w obecnym roku.

Nielegalna plantacja zioła w Wadowicach

Funkcjonariusze policji z Wadowic i Krakowa zdobyli informacje na temat tego, że w jednym z budynków usługowych w Wadowicach, znajduje się nielegalna plantacja marihuany. Policjanci postanowili zweryfikować wcześniej zdobyte informacje i zapukali do drzwi tego lokalu.

Na miejscu zamiast legalnie działającego przedsiębiorstwa, rzeczywiście znajdowała się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Jednak z relacji funkcjonariuszy wynika, że na miejscu nie znaleźli roślin tylko 1500 donic częściowo wypełnionych ziemią oraz instalację elektryczną służącą do uprawy roślin.

Miejsce, w którym według funkcjonariuszy były uprawiane konopie indyjskie

Jednak policjanci w lokalu znaleźli 35 kg ściętego materiału roślinnego. Oczywiście rzecznik policji przedstawił to w bardzo zawiły sposób. W tytule oficjalnego artykułu poinformował o tym, że funkcjonariusze zabezpieczyli 35kg suszu. Z dalszej relacji wynika, że nie do końca tak było. Policjanci znaleźli 9,5kg suszu oraz 25kg łodyg i liści. Jak wiadomo są to odpady, które nie nadają się do dalszej sprzedaży. Tak więc jest to kolejny raz, w którym policjanci chcą sobie przypisać więcej niż faktycznie osiągnęli.

Do sprawy został zatrzymany 31-letni mieszkaniec Krakowa. Prokurator przedstawił mu zarzuty uprawy znacznej ilości środków narkotycznych, ich przetwarzania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu. Policyjni specjaliści wycenili zarekwirowany susz na około 370 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź ofertę sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam olejki i susze CBD, najlepsze waporyzatory oraz akcesoria do palenia.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl