Kategorie
Recenzje

Tytanowy Fenix Mini – Fenix Titanium by 420VAPE

Dziś przygotowaliśmy dla was recenzje ulepszonej wersji najbardziej rozpoznawalnego waporyzatora w Polsce – Fenixa Titanium. Jesteście ciekawi co nowego zaproponowała firma 420VAPE?

Fenix to sprawdzony sprzęt na polskim rynku

Waporyzator Fenix Mini to jeden z najbardziej popularnych waporyzatorów na naszym rynku. Jest tani i niezawodny. Na jego temat powstało bardzo dużo artykułów. Sami jakiś czas temu pisaliśmy o tym, dlaczego ten sprzęt cały czas jest na topie. Ten tekst możecie przeczytać tutaj.

Niektórzy użytkownicy Fenixa Mini narzekali m.in. na to, że waporyzator wykonany jest z mało sprawdzonych komponentów, czy nie nadaje się do waporyzacji wszystkich ziół przez zbyt małą możliwość regulacji temperatury. W związku z tym, firma 420VAPE zdecydowała się wypuścić ulepszoną wersję tego wapka pod nazwą Fenix Titanium. Jakie nowe rozwiązania wprowadzili na rynek?

Fenix Titanium – ulepszona wersja znanego wszystkim wapka

Jedną z najbardziej istotnych zmian wprowadzonych w waporyzatorze Fenix Titanium jest wymiana komory aluminiowej na tytanową. Jest to bardzo ważne, gdyż wielu użytkowników wcześniej zgłaszało uwagi, że aluminium może niekorzystnie wpływać nie tylko na smak ziół, ale także na zdrowie.

Oczywiście Fenix Mini jest w pełni dopuszczonym do użytkowania waporyzatorem, jednak wersja tytanowa może być o wiele lepszą alternatywą, zwłaszcza dla pacjentów, którzy muszą szczególnie uważać na swoje zdrowie. Co oprócz tytanowej komory zmieniło się w Fenixie?

Fenix Titanium

Większy zakres regulacji temperatury

Fenix Titanium oprócz tytanowej komory, ma także zaletę bardzo istotną dla wielbicieli mniejszego haju i lepszych doznań smakowych. Za pomocą tego sprzętu można waporyzować zioła w znacznie niższych temperaturach. W Fenixie Mini zakres regulacji temperatury zaczynał się od 160 stopni a kończył na 221. Fenix Titanium daje możliwość zejścia, aż o 22 stopnie niżej (od 138 do 221).

Oprócz o wiele łagodniejszego haju, daje to możliwość uwolnienia różnych kannabinoidów, które nie są w stanie uwolnić się w wyższych temperaturach lub ich działanie jest zupełnie inaczej odczuwalne. O tym jak bardzo istotna jest odpowiednia temperatura podczas procesu waporyzacji pisaliśmy tutaj. Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę z informacjami w jakich niższych temperaturach wydzielają się poszczególne kannabinoidy i jak wtedy działają:

  • 120° – THCA – działanie wspomagające sen
  • 130° – CBDA – działanie przeciwzapalne
  • 155° – THC – działanie przeciwbólowe, zwiotczające mięśnie, zwiększające apetyt
  • 165° – CBD – działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszające napady drgawek i konwulsje, hamuje skurcze mięśni
  • 176° – 8-THC – działanie przeciwbólowe

Dodatkowo większy zakres temperatur daje możliwość waporyzacji innych ziół niż konopie. Waporyzować można także: bazylie, zioło damiana, lawendę, melisę, eukaliptus czy nawet chmiel.

Fenix Titanium

Ulepszenia a cena

Jeżeli interesujecie się światem waporyzacji to na pewno orientujecie się, że tytanowe waporyzatory są o wiele droższe, niż te aluminiowe czy stalowe. Dobrym przykładem są wapki od firmy DynaVap. Różnica między stalowym VapCapem a tytanowym OmniVapem wynosi +/- 500zł.

W przypadku Fenixa Titanium ta różnica wynosi zaledwie 50zł. Waporyzator z tytanową komorą kosztuje 399zł a Fenix z aluminiową około 350zł. Do tego firma 420VAPE dodaje upgrade temperatury i możliwość podejrzenia stanu baterii bez włączania wapka. To naprawdę się opłaca!

W związku z premierą Fenixa Titanium pojawił się na naszym kanale nowy film. Możecie na nim zobaczyć jak Mops testuje ten sprzęt. Pamiętajcie, że wszystkie akcesoria stworzone przez 420VAPE do Fenixa Mini pasują także do Fenixa Titanium. Dlatego zachęcamy was do rozszerzenia swojej kolekcji sprzętu do waporyzacji o bubblery i ustniki. Dzięki temu będziecie mogli wnieść jakość swojej pary na jeszcze wyższy poziom. Link do sklepu znajdziecie tutaj.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl