Kategorie
Recenzje

Tinymight 2 – recenzja przenośnego waporyzatora fińskiej produkcji

Tinymight 2 to przenośny waporyzator, który jest produkowany w Finlandii. Jego ekstrakcja i design stoją na naprawdę wysokim poziomie. Czy waporyzator będzie w stanie podbić serca miłośników konopi? Czy jest lepszy niż wapki firmy Storz & Bickel? Tego dowiesz się z naszej recenzji!

Tinymight 2 – druga odsłona fińskiego waporyzatora do ziół

Tinymight 2 to druga generacja waporyzatora wypuszczanego na rynek przez fińskiego producenta JTJS Products Oy. Urządzenie zachwyca swoim pięknym designem, a także szybkim i skutecznym działaniem. Obudowa z orzecha amerykańskiego nadaje wyjątkowego charakteru, a cała jednostka jest wykonana z najlepszych materiałów.

Waporyzator korzysta z konwekcyjnego systemu grzewczego i oferuje 2 tryby pracy – sesyjny i on-demand. Tinymight 2 to przede wszystkim szybka i skuteczna ekstrakcja suszu, która pozwala na wykorzystanie tego co najlepsze w ziółkach już w kilku wdechach. Pojemność komory jest regulowana, co czyni Tinymight 2 idealnym do mikrodozowania, ale także do makrodozowania. Temperatura jest regulowana przy pomocy analogowego pokrętła, które można znaleźć w dolnej części urządzenia, w zakresie 120-240 stopni Celsjusza

Co charakteryzuje ten sprzęt?

Wapek fińskiego producenta to naprawdę solidna maszyna do tworzenia gigantycznych chmur. Para, którą generuje jest gęsta, pełna aromatu i smaku. Dzięki stalowej jednostce chłodzącej, para jest przyjemnie gładka. Producent wyposażył Tinymight 2 w dwa rodzaje ustników – krótki szklany i długi tytanowy. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować je pod własne preferencje. Fiński waporyzator nagrzewa się dosłownie w kilka sekund, jest idealnym sprzętem dla osób, których męczy długie wyczekiwanie za podgrzaniem komory.

Jednak produkcja tak wysokiej jakości chmur musi zużywać sporo energii. Przez to jedną z ważniejszych rzeczy w tym sprzęcie jest bateria 18650, która na całe szczęście jest wymienna i możemy ją kupić praktycznie w każdym większym sklepie z elektroniką. Firma JTJS Products Oy wyposażyła swój sprzęt w złącze do ładowania USB typu C. Dzięki temu gdy wykorzystujemy ładowarkę ze złączem szybkiego ładowania (nie jest ona dodawana w zestawie) to jesteśmy w stanie naładować wapka w około 45 minut.

Waporyzator Tinymight 2 to kraftowy sprzęt produkowany w Finlandii fot. tinymightvape.eu

Jak się użytkuje ten waporyzator?

Na samym początku użytkowania Tinymight 2 bardzo przydatna jest instrukcja obsługi. Waporyzator nie jest wyposażony w ekran LCD, tylko w analogowe przełączniki. To w pierwszych dniach użytkowania może przysporzyć kilka problemów, jednak po kilku następnych dniach obsługa nie będzie już problemem.

Tak jak zapewnia producent – Tinymight 2 faktycznie tworzy gigantyczne chmury. Nawet przy niższych temperaturach (np. 180 stopni) są one o wiele większe niż w wielu innych wapkach. Jednak jest jeden mankament tak dużej ekstrakcji. Waporyzator czasami przy wyższych temperaturach (210+) potrafi przypalić susz, gdy jest on już nieco bardziej suchy. Ponoć odpowiedzią na ten problem są kapsułki, dobrze znane z waporyzatorów Storz & Bickel, jednak nie testowałem tej opcji więc nie mogę na 100% tego potwierdzić. Poza tym nie widzę żadnych innych wad jeżeli chodzi o sam sprzęt. Bardzo podoba mi się to, że można łatwo i instynktownie regulować wielkość komory. W niektórych innych wapkach też jest to możliwe, ale jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż w tym.

Ogólnie jeżeli chodzi o użytkowanie tego sprzętu to jest jak najbardziej na plus, można powiedzieć że nawet mnie zaskoczył. Jednak ważne jest to, by dać mu trochę więcej czasu – tydzień, dwa żeby po prostu przyzwyczaić się do jego analogowych funkcji.

Co znajdziemy w zestawie z waporyzatorem Tinymight 2?

Producenci wyposażyli ten sprzęt w kilka dodatkowych akcesoriów, o których wspominałem wcześniej ( np. ustniki), ale jest także pogrzebacz, który jest naprawdę bardzo przydatnym akcesorium. Jeżeli chodzi o sam box to fajnie by było gdyby producenci pokusili się o trochę lepszy kartonik. Tinymight 2 przychodzi w cienkim papierowym opakowaniu, które nie wygląda na sprzęt klasy premium, a sam waporyzator takim sprzętem jak najbardziej jest. Co dokładnie znajdziemy w zestawie z fińskim wapkiem?

  • szklany ustnik 55 mm x1
  • Tytanowy ustnik x1
  • jednostkę chłodzącą
  • baterię Molicel P26A lub P28A
  • zestaw części zamiennych: o-ringi i sitka
  • kabel ładujący USB-C na USB-C
  • etui na waporyzator
  • instrukcję obsługi

Oczywiście w sprzedaży pojawiły się już także dodatkowe akcesoria do tego wapka, stworzone przez firmę 420Vape.

Jeżeli szukasz ogromnych chmur to ten sprzęt jest dla Ciebie! fot. tinymightvape.eu

Podsumowanie

Według mnie Tinymight 2 to naprawdę bardzo dobry waporyzator klasy premium. Spokojnie może konkurować z wapkami w podobnej cenie, nawet sprzętem od Sotrz & Bickel. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to aż tak intuicyjny sprzęt i trzeba się go po prostu nauczyć. Jeżeli szukasz wapka, który tworzy naprawdę gigantyczne chmury i zapewnia szybką ekstrakcję suszu to Tinymight 2 jest zdecydowanie dla Ciebie!

Waporyzator Tinymight 2 kupisz w sklepie ROLLMOPS. Znajdziesz tam również susze i olejki CBD, inne ciekawe wapki i wiele akcesoriów do palenia.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl