Kategorie
YouTube

Terpeny z Jamajki, Maroko i Nepalu. Wywiad z Andrzejem Dołeckim [WIDEO]

Chcesz wiedzieć gdzie i jak powstają olejki z terpenami z konopi indyjskich? Do czego można je wykorzystać? Dowiesz się tego z wywiadu z Andrzejem Dołeckim, który prowadzi firmę Ganja Flovour.

Terpeny – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Terpeny to organiczne związki chemiczne, które występują w roślinach i owocach. To dzięki nim konopie mają swój charakterystyczny zapach.

Olej zawierający terpeny z konopi indyjskich

Bardzo dużą uwagę do terpenów przykładają obecnie najwięksi growerzy ze Stanów Zjednoczonych. Firmy konopne z USA otwarcie mówią o tym, że nie ma po co ścigać się o to, kto stworzy odmianę z największym stężeniem THC. Teraz najbardziej skupiają się na rywalizacji w zawartości terpenów w kwiatkach.

Andrzej Dołecki zbierający konopie indyjskie

Jednak terpeny to nie są tylko związane z konopiami. Na pewno nie raz miałeś kontakt z olejkami eterycznymi stosowanymi do aromaterapii. Dotąd były traktowane jako suplement na łagodzenie stresu czy poprawę samopoczucia, ale ostatnio podejście do tematu terpenów zaczęło się bardzo szybko zmieniać.

Pole konopi z których pozyskiwane są terpeny Ganja Flavour

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, iż naukowcy wykazali, że terpeny uśmierzają ból. Firmy farmaceutyczne zaczęły przywiązywać coraz większą uwagę do zawartości tych związków w medycznej marihuanie. Właśnie dlatego postanowiliśmy pogadać na ten temat z polskim specjalistą od terpenów – Andrzejem Dołeckim.

Andrzej Dołecki prowadzi firmę Ganja Flavour. Zajmuje się pozyskiwaniem terpenów z konopi indyjskich na Jamajce, w Maroko i Nepalu. Są one dostępne w Polsce i całkowicie legalne. Więcej informacji na temat tych produktów znajdziesz tutaj.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl