Kategorie
Świat

Stan Pensylwania przeznacza 19 milionów dolarów zarobionych z marihuany na cele społeczne

Jak dobrze spożytkować pieniądze z podatków? Stan Pensylwania przeznacza 19 milionów dolarów zarobionych na marihuanie na cele społeczne. Dzięki tym środkom urzędnicy umorzą m.in. długi studenckie.

Stan Pensylwania wspiera cele społeczne z pieniędzy zarobionych na marihuanie

Urzędnicy z Pennsylvania Department of Drug and Alcohol Programs ogłosili, że środki zarobione z podatków na medycznej marihuanie przeznaczą na cele społeczne. Władze stanu zdecydowały się wesprzeć pracowników z sektora leczenia uzależnień. Pieniądze z konopi zapewnią im umorzenie długów studenckich, które zostały zaciągnięte na poczet nauki.

Władze stanu wykazują zaangażowanie we wzmacnianie systemu leczenia i zarządzania sprawami narkotykowymi i alkoholowymi w całej Pensylwanii. Program spłaty pożyczki jest tylko kolejnym przykładem tego zaangażowania

Jen Smith, sekretaż DDAP

Wśród 280 osób, które dostaną stypendium od stanu Pensylwania znaleźli się: licencjonowani pracownicy socjalni, asystenci lekarzy, pielęgniarki i osoby zaangażowane w badania przypadków.

Zmniejszenie ciężaru zadłużenia studentów ma ogromne znaczenie dla zachęcenia profesjonalistów do pozostania w tej dziedzinie, co z kolei przyniesie korzyści niektórym z naszych bliskich, przyjaciół i sąsiadów, którzy najbardziej potrzebują leczenia.

Jen Smith, sekretaż DDAP

Według pensylwańskich urzędników sektor leczenia uzależnień doświadcza ogromnej rotacji pracowników. Brakuje w nim stabilizacji. Dzięki takim akcjom jak ta władze stanu chcą zachęcić studentów do pozostania w tej branży.

Jednak cała akcja nie jest typowym – dobrze znanym z Polski rozdawnictwem. Osoby otrzymujące grant musiały spełnić pewne wytyczne. Musiały pracować przez przynajmniej 2 lata w zawodzie. Zobowiązały się również do pracy w zawodzie na terenie stanu Pensylwania przez następne 2 lata.

Miejmy nadzieję, że nasi politycy w przyszłości znajdą równie dobry model na finansowanie akcji społecznych z pieniędzy zarobionych na marihuanie. Jednak do tego czasu pozostaje nam wiara w to, że takie informacje jak ta ich przekona do legalizacji konopi rekreacyjnych. No i oczywiście możliwości uprawy marihuany medycznej przez pacjentów.

Jeżeli szukasz najlepszych produktów konopnych to wbijaj do sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam susze i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia.

źródło: marijuanamoment.net

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl