Kategorie
Świat

Stan Kalifornia przeznacza 20 milionów dolarów na dofinansowanie firm konopnych

Urzędnicy z Kalifornii postanowili przeznaczyć 20 milionów dolarów na dofinansowanie firm konopnych. Według specjalistów ten ruch może przynieść zdecydowane korzyści dla władz oraz użytkowników.

Kalifornia – 20 milionów dolarów dla firm konopnych

Kalifornia w zeszłym tygodniu ogłosiła, że rozpoczyna program grantowy w celu rozszerzenia dostępu do regulowanego przemysłu konopi. Departament Kontroli Konopi oświadczył, że program grantowy będzie pierwszym tego typu w Stanach Zjednoczonych. Będzie “dostarczać władzom lokalnym zasoby do rozszerzenia dostępu do regulowanych produktów konopnych w obszarach niedostępnych”.

Władze stanu oświadczyły, że “obszary, w których krajowe badania wykazują wysokie spożycie konopi, ale mają niewielki lub żaden dostęp do legalnej sprzedaży detalicznej konopi”, będą priorytetowo traktowane w ramach dofinansowania. Program ma zachęcić do rozszerzania przemysłu konopnego.

kalifornia
Jak użytkownicy odczują inwestycję w firmy konopne?

Kłopoty kalifornijskiego biznesu konopnego

Ponad sześć lat po zatwierdzeniu przez tamtejszych wyborców ustawy legalizującej sprzedaż i posiadanie rekreacyjnej marihuany, kalifornijski legalny przemysł konopny wpadł w kłopoty. Jak wynika z raportu opublikowanego w listopadzie 2021 roku, wartość legalnych upraw konopi w Kalifornii spadła o 40%. Spadek ten przypisuje się rozpowszechnieniu rynku nielegalnych konopi w stanie.

Trend ten budzi niepokój zarówno u ustawodawców, jak i regulatorów, którzy szukają rozwiązań. Kalifornijski polityk – Matt Haney stworzył w tym miesiącu projekt ustawy, którego celem jest poprawa funkcjonowania tamtejszych dyspensariów. Chodzi przede wszystkim o to żeby kalifornijskie lokale z ziołem mogły na miejscu podawać jedzenie i napoje z THC. I również organizować różnego rodzaju imprezy.

Jeśli chcemy, żeby legalny przemysł przetrwał w Kalifornii, musimy zmienić prawo. Przedsiębiorstwa przegrywają z nielegalnym przemysłem konopi, a jednym z atutów małych legalnych firm związanych z konopiami jest doświadczenie

Matt Haney dla LA Times
kalifornia
Jeżeli ustawa Matta Haney’a zostanie zaakceptowana to w Kalifornii będą mogły powstawać restaurację serwujące dania z THC

Program dofinansowań sposobem na walkę z nielegalnymi sprzedawcami

Departament Kontroli Konopi stanu Kalifornia stwierdził, że brak dostępu do legalnego rynku konopi w Kalifornii zagraża bezpieczeństwu konsumentów. Nicole Elliott, dyrektor Kalifornijskiego Departamentu Kontroli Konopi, powiedziała, że poszerzenie dostępu do detalicznego rynku konopi w Kalifornii to ważny krok w kierunku ochrony bezpieczeństwa konsumentów i wspierania zrównoważonego rynku.

Urzędnicy chcą, by w hrabstwach, które nie mają dostępu do legalnych konopni powstały firmy, które będą oferowały legalne produkty. Oczywiście głównym powodem są względy zdrowotne, jednak chodzi również o podatki. Władze nie mają jak ściągać ich od nielegalnych dystrybutorów. Dlatego tak bardzo zależy im na stworzeniu szeroko dostępnego legalnego rynku, który przynosiłby oczywiste zyski.

W sklepie ROLLMOPS znajdziesz legalne produkty konopne. Susze i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i wiele akcesoriów do palenia.

źródło: hightimes.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl