Kategorie
Medyczna Marihuana

Red No 1 – recenzja i unmopsing medycznej marihuany

Red No 1 to kolejna odmiana medycznej marihuany, która pojawiła się na polskim rynku.  Czym się charakteryzuje? Na jakie schorzenia się najbardziej przydaje? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Red No 1 – recenzja medycznej marihuany od Spectrum Therapeutics/ Canopy Growth Polska

Susz medycznej marihuany o nazwie Red No 1 / Canopy Growth 20% to kolejna odmiana, która pojawiła się na polskim rynku medycznych konopi. Posiada około 20% THC i do 1% CBD. Jest to strain zawierający przewagę genów w typie Indica. Charakteryzuje się działaniem przeciwlękowym , uspokajającym, rozluźniającym i wyciszającym. Jest to odmiana zalecana do korzystania po pracy/wieczorem.

Profil terpenowy odmiany Red No 1 od Spectrum Therapeutics/Canopy Growth Polska:

  • Betamircen – 40% – pieprzne, pikantne nuty wpadające w kwiat, owoc i trawę cytrynową. Działanie mocno uspokajające
  • Terpinolen – 22% – lekko cytrusowy, ziołowy, sosnowy. Działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne.
  • Ocymen – 12% – delikatne nuty kwiatowe, ziołowe, wyczuwalny zapach drzewa. Działanie przeciwbólowe i przeciwbakteryjne.
  • Betapinen – 9% – lekko ziemisty, kojarzący się z sosną i drzewem. Działanie przeciwlękowe

Wskazania terapeutyczne – kiedy stosować tę odmianę?

Jeżeli chodzi o wskazania terapeutyczne co do odmiany Red No 1 to lekarze najczęściej przepisują ją na:

  • bezsenność (godzinę – półtorej przed snem)
  • walkę z bólem
  • redukcję spastyczności
  • poprawę apetytu
  • nudności, wymioty
red no 1
Opakowanie i kwiaty odmiany Red No 1 fot. Konopny Farmaceuta

Historia odmiany

W medycynie ludowej od wieków do leczenia zaburzeń ze snem stosowano zioła obfite w Mircen np. chmiel czy trawę cytrynową. Jest to najczęściej spotykany terpen występujący w konopiach i nie inaczej jest w przypadku odmiany Red No 1, która w nomenklaturze rekreacyjnej przyjmuje nazwę Baker Street. Jest to szczep odmiany Hindu Kush. Pachnie pieprznie, ziemiście, momentami jego zapach przypomina hasz. Co ciekawe odmiana medyczna czyli Red No 1 posiada również odczuwalne aromaty owocowe.

Jak prezentuje się susz Red No 1?

W środowisku konopnym panuje opinia, że kwiaty tej odmiany bywają bardzo często nierówne, tzn. w jednej partii są duże i oszronione, a w drugiej małe i niepozorne. My trafiliśmy na skromnie oszronione topki, sprawiające wrażenie napompowanych. Jednak nie pachniały intensywnie, dopiero po zmieleniu można było wyczuć zapach ziemisto-haszowy. Jednak przypominał on bardziej tani hasz za 2 euro, a nie wysokiej jakości plastelinę.

Sama struktura kwiatów jest całkiem podobna do odmiany Red No 2 pomimo tego, że to tak naprawdę dwie inne genetyki. Co do działania to nie mamy żadnych zastrzeżeń. Świetnie uspokaja i odpręża mięśnie. Idealnie sprawdzi się na różnego rodzaju problemy ze stawami.

Jeżeli chcesz rozpocząć terapię medycznymi konopiami to sprawdź naszą zakładkę KLINIKI KONOPNE. Znajdziesz tam specjalistów z takich klinik jak np. Green Doctor, którzy umiejętnie poprowadzą twoją terapię.

źródło: @konopnyfarmaceuta

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl