Kategorie
Medyczna Marihuana

Recepta na medyczną marihuanę. Jak powinna wyglądać wizyta? Konopny Farmaceuta | Odc.3 [WIDEO]

Recepta na medyczną marihuanę – na co można ją uzyskać, gdzie skonsultować swoje dolegliwości i jak powinna wyglądać wizyta? Na te pytania odpowiedział nam Konopny Farmaceuta.

Medyczna marihuana w Polsce

Konopie do celów medycznych zostały zalegalizowane w Polsce w 2017 roku. W pierwszych latach od zmiany prawa borykaliśmy się z pewnymi problemami związanymi przede wszystkim z dostępnością leku oraz z brakiem wiedzy lekarzy na temat leczenia tą rośliną.

Obecnie dużo się zmieniło w kontekście leczenia medyczną marihuaną. Konopi medyczne stoją się coraz bardziej powszechne. Dostęp do roślin kwalifikujących się do terapii zwiększył się z jednej odmiany do kilkunastu. Co najważniejsze również widać zmianę w postrzeganiu leczenia medyczną marihuaną wśród lekarzy. Powstaje coraz więcej klinik konopnych, które stricte specjalizują się w leczeniu medycznym ziółkiem.

Jak uzyskać receptę na medyczną marihuanę?

Po pierwsze i najważniejsze – medyczna marihuana jest dla osób chorych. Jest to lek – wykorzystuje się go do działań terapeutycznych. Nie jest to używka, którą dostaniecie w aptece do celów rekreacyjnych. Jednak tak naprawdę wiele osób, które korzystają z zioła od lat nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę korzysta z tej rośliny w celach terapeutycznych.

W związku z tym bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem. W obecnych czasach, by to zrobić nie musimy wychodzić nawet z domu. Wystarczy, że wejdziesz w naszą zakładkę Kliniki Konopne. Tam zebraliśmy kliniki, które przeprowadzają teleporady. Co ważne – pracują tam lekarze, którzy znają się na prowadzeniu terapii konopnej. Są to specjaliści, którzy umiejętnie przeprowadzą cię przez temat leczenia medycznej marihuany.

recepta na medyczną marihuanę
W Polsce dostępne są zarówno olejki jak i susz medycznej marihuany

Na co może być wystawiona recepta na medyczną marihuanę?

Konopie to surowiec farmaceutyczny, którym można leczyć wiele schorzeń. W polskim prawie nie ma stricte sprecyzowanego wykazu chorób na które lekarz może przepisać medyczną marihuanę. W związku z tym receptę można dostać zarówno na ciężkie schorzenia jak stwardnienie rozsiane czy choroby nowotworowe, jak i na zupełnie inne np. bezsenność czy bóle reumatologiczne.

Ile kosztuje leczenie medyczną marihuaną?

Niestety, leczenie medyczną marihuaną nie należy do najtańszych. W Polsce konopie nie są refundowane. W związku z tym musimy płacić pełną sumę za lek, państwo nie dokłada do tego ani złotówki. Dodatkowo leczenie w prywatnej klinice konopnej również nie jest darmowe. koszt wizyty w takiej klinice wacha się mniej-więcej od 100 do 250zł. I niestety nie jest to najdroższa część leczenia.

Susz konopi medycznych najczęściej sprzedawany jest w opakowaniach 5 lub 10 gramowych. Cena za 1 gram suszu medycznej marihuany wacha się od 45 do 70zł. Czasami można trafić na promocję i wtedy cena 1g może zejść nawet do 20zł. Warto dzwonić do aptek i pytać się o dostępność oraz cenę. przydatna może być także strona, na której można sprawdzić w której aptece dostępna jest dana odmiana. Takim portalem jest np. gdziepolek.pl.

Jeżeli chcesz rozpocząć terapię medyczną marihuaną to sprawdź naszą zakładkę Kliniki Konopne. Znajdziesz tam specjalistów z takich klinik jak Green Doctor, którzy umiejętnie poprowadzą twoją terapię.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl