Kategorie
Świat

Prezydent USA ułaskawia wszystkich skazanych za posiadanie marihuany!

Doczekaliśmy się! Właśnie nadeszła przełomowa chwila. Na mocy prawa federalnego prezydent USA ułaskawia wszystkich skazanych za posiadanie marihuany!

Przełomowy moment w polityce narkotykowej USA

Nadeszła chwila na którą czekali wszyscy miłośnicy konopi na całym świecie. Prezydent najpotężniejszego państwa na naszej planecie, państwa które wyznacza trendy i sprawuje pieczę nad międzynarodowym bezpieczeństwem ogłosił, że ułaskawia wszystkich skazanych za posiadanie marihuany w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście chodzi tu o osoby skazane prawem federalnym. W USA mamy prawo federalne i stanowe. Jednak Joe Biden wezwał również wszystkich gubernatorów do wzięcia pod uwagę zminę prawa w poszczególnych stanach.

Zbyt wiele osób zginęło z powodu naszego nieudanego podejścia do marihuany. Czas naprawić te krzywdy

Joe Biden, prezydent USA

Biden w swoim wystąpieniu przyznał, że marihuana jest legalna w wielu stanach, a wyroki za używanie konopi doprowadził do wielu niepotrzebnych sytuacji. Osoby skazane miały problemy ze znalezieniem pracy, dostaniem się na studia czy nawet z wynajęciem mieszkania.

Nikt nie powinien siedzieć w więzieniu za używanie lub posiadanie marihuany

Joe Biden, prezydent USA

Sam Joe Biden nie był zwolennikiem dekryminalizacji i legalizacji. Miało to związek z jego problemami rodzinnymi. Jednak jego partia w swoim programie od początku kampanii prezydenckiej obiecywała uregulowanie prawa narkotykowego.

Ułaskawienie skazanych nie jest pełną dekryminalizacją, ale początkiem drogi. Zdaniem urzędników z Białego Domu decyzja o ułaskawieniu wpłynie na życie tysięcy amerykanów. To oni przez wcześniejsze prawo borykali się ze sporymi problemami.

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wpadajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam szusze i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i dużo akcesoriów do palenia.

źródło: CNN

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl