Kategorie
Świat

Powstał ruch poparcia dla psychodelików w Izbie Reprezentantów USA.

W amerykańskiej Izbie Reprezentantów powstał ruch poparcia dla psychodelików. PACT – czyli Psychedelics Advancing Clinical Treatments został uruchomiony w celu popierania badań nad lekami psychodelicznymi.

PACT – czyli ruch poparcia dla psychodelików

W zeszłym tygodniu dwóch przedstawicieli Izby Reprezentantów – czyli organu ustawodawczego USA, założyło ruch poparcia dla psychodelików. Psychedelics Advancing Clinical Treatments powstał, by wspierać badania nad lekami psychodelicznymi. Za założenie tego klubu odpowiedzialna jest Lou Correa – demokratka z Kalifornii, oraz Jack Bergman – republikanin z Michigan, który jest emerytowanym wojskowym.

Ponadpartyjna organizacja będzie działać w “amerykańskim sejmie” na rzecz psychodelików. Zrzeszone w niej osoby opowiadają się za umożliwieniem badań nad psylocybiną i MDMA. Wielu naukowców ocenia te substancje jako świetna alternatywa w leczeniu schorzeń psychicznych. Ten argument wyciągają właśnie przedstawiciele PACT.

Służąc naszemu narodowi jako członek armii Stanów Zjednoczonych i w Kongresie, widziałem zniszczenia jakie zespół stresu pourazowego może spowodować u moich kolegów weteranów i ich rodzin. Naszym zadaniem jest znalezienie rozwiązań tych problemów, a jeśli terapia wspomagana psychodelikami może pomóc w leczeniu lub nawet całkowitym wyleczeniu kogoś z zespołu stresu pourazowego, to musimy się temu przyjrzeć

Jack Bergman, republikanin z Michigan, który jest emerytowanym wojskowym

Jak będzie wyglądała działalność tej organizacji? Można powiedzieć, że będzie ona takim rzecznikiem psychodelików wśród amerykańskich polityków. Przedstawiciele PACT będą śledzić badania, które są prowadzone w innych krajach i będą próbowali wprowadzać je na amerykański rynek, tak by wszystko zostało zaadaptowane w zgodzie z funkcjonującym prawem federalnym.

Jednak jak na razie członkowie klubu nie podjęli decyzji do czego konkretnie mają prowadzić ich działania. Nie zdecydowali czy będzie to legalizacja, legalizacja medyczna, dekryminalizacja, czy dalsza kryminalizacja. Trzeba powiedzieć otwarcie, że jest to trochę dziwne, ale możliwe że politycy PACT są jeszcze trochę nieśmiali…

ruch poparcia psychodelików
Grzyby psylocybinowe wykazują duże działanie terapeutyczne

Czy już niedługo nadejdą wielkie zmiany dla psychodelików?

Informacja o założeniu PACT nie odbiła się echem wśród społeczności psychodelicznej w USA. O założeniu tej organizacji wypowiedzieli się przedstawiciele MAPS – czyli Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies.

Jesteśmy zachwyceni, że przedstawiciele Correa i Bergman podejmują znaczące kroki, aby doprowadzić rozmowę o badaniach i terapii psychodelikami do Kongresu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z członkami klubu, aby edukować ich kolegów, aby zastąpili retorykę wojny narkotykowej nauką, dowodami i współczuciem

Ismail Ali, dyrektor MAPS

Dla środowiska psychodelicznego w USA bardzo ważne jest to, żeby móc prowadzić dalsze badania nad tymi substancjami. Pomimo tego, że niektóre wyniki wcześniejszych eksperymentów potwierdzają medyczne walory takich substancji jak psylocybina, MDMA czy LSD, to i tak potrzebujemy więcej dowodów, by odczarować ich wizerunek.

Pomimo początkowych obiecujących wyników, potrzeba znacznie więcej badań, aby określić skuteczność i trwałość tych odkryć, aby lepiej zrozumieć psychoterapię potrzebną do wspierania psychodelicznych podróży i określić, kto może bezpiecznie skorzystać. Do tej pory badaczom trudno było właściwie zweryfikować te terapie, ponieważ przeprowadzanie badań ze związkami z Wykazu I wiąże się z wieloma przeszkodami

Rachel Yehuda, dyrektor Center for Psychotherapy and Trauma Research

Correa i Bergman ogłosili utworzenie PACT w dniu w którym demokratyczny senator Cory Booker z New Jersey i republikanin Rand Paul, ogłosili powstanie ustawy o terapii przełomowej. Ma ona na celu ułatwienie pacjentom dostępu do leków psychodelicznych i usprawnienie dalszych badań nad nimi. Wszystko wiąże się oczywiście ze zmianą przepisów i przekwalifikowaniem danych substancji w wykazie DEA.

Ostatnie badania sugerują, że niektóre substancje z Wykazu I, takie jak MDMA i psylocybina, mogą stanowić ogromny postęp w leczeniu ciężkiego zespołu stresu pourazowego, depresji i uzależnień. Niestety biurokracja regulacyjna i szereg biurokratycznych przeszkód związanych z badaniem substancji z Wykazu I utrudnia krytyczne badania nad tymi i innymi obiecującymi związkami z Wykazu I

Cory Booker, senator z New Jersey

Miejmy nadzieję, że amerykańscy naukowcy będą mogli prowadzić coraz więcej badań na temat psychodelików. Dzięki temu będziemy mogli odczarować ich wizerunek, tak jak odczarowujemy wizerunek konopi.

Jeżeli szukacie najlepszych produktów konopnych to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam susze i olejki CBD, najlepsze waporyzaotry i wiele akcesoriów do palenia.

źródło: hightimes.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl