Kategorie
Świat

Polska policja pomogła w rozbiciu grupy przestępczej we Włoszech!

Polska policja – konkretnie jednostka CBŚP pomogła w rozbiciu grupy przestępczej, która zajmowała się uprawą marihuany we Włoszech. Funkcjonariusze zarekwirowali spore ilości suszu i krzaki w różnym stadium wzrostu.

CBŚP pomogło rozbić włoską grupę przestępczą

Policjanci z CBŚP pomogli w rozbiciu grupy przestępczej we Włoszech. Jak do tego doszło? Polscy funkcjonariusze zdobyli informacje o tym, że we włoskiej miejscowości Terracina znajduje się duża uprawa konopi indyjskich.

Według wstępnych grupa przestępcza miała dostarczać marihuanę do różnych europejskich krajów. W związku z tym zaangażowane zostały służby z innych państw – w tym Polski.

Włoscy funkcjonariusze postanowili zapukać do drzwi potencjalnych przestępców. Na miejscu okazało się, że polski wywiad okazał się strzałem w dziesiątkę. Carabinieri znaleźli tunele foliowe, w których growerzy uprawiali konopie indyjskie.

W trakcie akcji funkcjonariusze przejęli 130 kg marihuany oraz zlikwidowali potężną plantację, na której rosło 2,7 tys. krzaków konopi indyjskich. Z takiej ilości roślin można by uzyskać 1,4 tony marihuany, wartej na czarnym rynku europejskim ponad 76 mln zł

Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP

Na miejscu uprawy policjanci zastali dwóch Polaków oraz obywatela Ukrainy. Odpowiedzą za udział w grupie przestępczej, nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste i posiadanie znacznej ilości marihuany.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to wbijaj do sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam najlepsze susze i olejki CBD, waporyzatory oraz wiele akcesoriów do palenia.

źródło: msn.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl