Kategorie
Polska

Poczta Polska wydaje kolekcję NFT. Będą sprzedawać cyfrowe znaczki

W asortymencie placówek pocztowych możemy znaleźć naprawdę sporo produktów: książki, słodycze, a nawet akcesoria do palenia. Jednak teraz polecieli na grubo. Uwaga, uwaga! Poczta Polska wydaje kolekcję NFT. W sprzedaży pojawią się cyfrowe znaczki. Znamy motyw pierwszej kolekcji!

Poczta Polska wbija się w NFT

Kilka miesięcy temu na nasz Instagram wrzucaliśmy fotkę jak duży asortyment różnych produktów można znaleźć w placówkach pocztowych. Oferta coraz szybciej się powiększa, tym razem władze spółki skarbu państwa ogłosiły, że Poczta Polska wydaje kolekcję NFT. Będą to cyfrowe znaczki z motywem kosmosu.

Jako firma łączymy funkcje tradycyjne z nowoczesnymi, cyfrowymi. Nawiązujemy w naszej akcji promocyjnej do króla Zygmunta Augusta, który założył pocztę w Polsce, a równocześnie przygotowaliśmy system polskiego krypoznaczka, który jest nie tylko połączeniem tradycyjnych znaczków pocztowych i technologii kryptograficznych, ale również kompletnym środowiskiem tworzącym cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie. Zależy mi na wkroczeniu Poczty Polskiej w świat technologii w różnych obszarach naszej działalności. Uważam, że filatelistyczna aktywność może być bardzo interesującym przyszłościowym rozwiązaniem

Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej

Dlaczego akurat kosmos znajdzie się na państwowych NFTkach?

Sektor kosmiczny jest jednym z wysoko zaawansowanych i innowacyjnych obszarów, który ma coraz większe znaczenie dla gospodarki krajowej oraz międzynarodowej. Spółki w nim działające od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwijają

Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej

Wybór kosmosu na motyw pierwszej kolekcji wydaję się być…troszkę dziwny. Wszystko przez to, że nasz kraj nie ma zbyt dużo wspólnego z podróżami kosmicznymi. Oprócz postaci Mikołaja Kopernika, którego odkrycie ma niepodważalny status, mamy jeszcze Miłosława Hermaszewskiego. To on jako pierwszy…. i jak do tej pory ostatni Polak uczestniczył w misji kosmicznej.

Poczta Polska wydaje kolekcję NFT
Grafika reklamująca projekt Poczty Polskiej fot. Twitter

Kryptoznaczki – wirtualne znaczki Poczty Polskiej

Cała kolekcja kryptoznaczków dzieli się na 5 kategorii. Pierwsze 4 składają się z fizycznego znaczka i jej cyfrowego odpowiednika w formie tokena NFT, a ostatni będzie składał się jedynie z cyfrowego tokena.

Poczta Polska wydaje kolekcję NFT
Kolekcja znaczków NFT, którą już niedługo wypuści Poczta Polska

Przedsprzedaż czterech z pięciu znaczków zacznie się już w grudniu 2022, a w styczniu następnego roku sprzedaż ruszy także w stacjonarnych placówkach poczty.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat NFT i kryptowalut to zachęcamy do odwiedzania kanału All Time High, na którym Mops porusza te tematy, nawiązując do naszej zielonej branży.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl