Kategorie
Waporyzacja

Kiedy powstały waporyzatory elektroniczne? Pierwsze wynalazki i najpopularniejsze firmy

Waporyzatory to urządzenia, które zrewolucjonizowały branże konopną. Kiedy i jak powstały pierwsze waporyzatory elektroniczne? Która firma ma najdłuższą historię? Tego dowiesz się z artykułu!

Pierwsze elektroniczne waporyzatory

Waporyzatory to urządzenia, które pozwalają na wdychanie par produktów roślinnych. Waporyzaować można zioła, tytoń lub medyczną marihuanę. W ten sposób można uzyskać efekt działania substancji czynnych, unikając jednocześnie szkodliwego działania dymu. Wynalezienie elektronicznego waporyzatora datuje się na pierwszą połowę lat 90. XX wieku, choć pomysł na takie urządzenie pojawił się już wiele lat wcześniej.

Waporyzatory zostały po raz pierwszy zaproponowane przez niezależnego badacza Eagle Bhuka w 1993 roku. Były to znacznie bardziej skomplikowane modele niż obecne produkty. Wynalazek ten jednak nie był na tyle popularny, a Bhuk wraz ze swoim zespołem nie był w stanie przebić się na rynek masowy.

Firma Storz & Bickel – krok milowy dla waporyzatorów

Storz & Bickel to niemiecka firma założona w 1996 roku przez Markusa Storza i Jürgena Bickel. Naukowcy postanowili połączyć swoje pasje i doświadczenie z zakresu inżynierii i projektowania, by stworzyć waporyzatory o wysokiej jakości.

Firma rozpoczynała swoją działalność od produkcji małych, przenośnych waporyzatorów dla ziół i tytoniu. Szybko jednak zaczęli rozszerzać swoją ofertę i wprowadzili na rynek swój pierwszy waporyzator medyczny. Sprzęt zdobył uznanie pacjentów i lekarzy dzięki swojej wysokiej jakości i precyzyjnej regulacji temperatury.

Firma zdobywała coraz większą popularność i uznanie na rynku, i w 2008 roku wprowadzili na rynek swój najsłynniejszy model waporyzatora – “Volcano“. Ten model stał się pionierem w dziedzinie waporyzacji medycznej marihuany i był jednym z pierwszych waporyzatorów, który pozwalał na precyzyjną regulację temperatury i dawkowanie.

Kolejnymi ważnymi modelem z oferty firmy były przenośne waporyzatory “Crafty” i “Mighty“, które zdobyły uznanie wśród użytkowników dzięki swojej wydajności i łatwości użytkowania.

Dziś Storz & Bickel jest jednym z czołowych producentów waporyzatorów na świecie. Firma wciąż stawia na innowacje i doskonałość swoich produktów, co pozwoliło im zdobyć zaufanie i uznanie w branży. Produkty firmy są dystrybuowane na całym świecie, a ich waporyzatory cieszą się uznaniem zarówno wśród użytkowników indywidualnych jak i medycznych.

waporyzatory
Waporyzacja to jedna z najzdrowszych form konsumpcji ziół

Arizer Tech – kanadyjski gigant na rynku waporyzatorów

Kanadyjska firma Arizer Tech w 2006 roku wypuściła waporyzator “Arizer Extreme Q“. Ten model był również stacjonarny, ale zawierał kilka zaawansowanych funkcji. Posiadał m.in. regulację temperatury i wymienny akumulator, co pozwoliło na uzyskanie większej wygody użytkowania. Firma Arizer Tech jako jedna z pierwszych zaczęła masowo produkować i sprzedawać waporyzatory, i ustanowiła tym samym standard dla branży.

W ciągu kilku lat po wprowadzeniu na rynek waporyzatorów Arizer, wiele innych firm zaczęło produkować i sprzedawać własne modele. Dzięki temu stały się one coraz tańsze i dostępne dla szerszej publiki. W ciągu ostatnich kilku lat liczba dostępnych modeli i marek waporyzatorów znacznie się zwiększyła. Waporyzacja stała się powszechnie akceptowanym sposobem użytkowania różnych produktów roślinnych.

Państwa zdecydowały się dofinansowywać waporyzatory

Wiele krajów zdecydowało się wprowadzić refundację na waporyzatory medyczne dla pacjentów z chorobami przewlekłymi lub ciężkimi. Państwa decydują się na refundację przy takich chorobach jak np. nowotwór, choroba neurodegeneracyjna czy stwardnienie rozsiane, którzy stosują marihuanę medyczną.

Waporyzatory medyczne, które są refundowane, muszą spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości, takie jak normy produkcji i certyfikacja. Muszą też być zatwierdzone przez odpowiednie organy regulacyjne dla stosowania w celach medycznych. Takie jak: Food and Drug Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych lub European Medicines Agency (EMA) w Unii Europejskiej.

Refundacja waporyzatorów medycznych jest ważnym krokiem dla pacjentów, dzięki temu mogą skorzystać z medycznej marihuany w celach leczniczych i terapeutycznych. Jest to również ważny krok dla branży medycznej marihuany. Dzięki waporyzatorom z konopi może skorzystać o wiele więcej osób potrzebujących.

W Niemczech, refundowane waporyzatory medyczne zazwyczaj są zatwierdzone przez Federalne Ministerstwo Zdrowia (Bundesministerium für Gesundheit, BMG). Są dostępne dla pacjentów, którzy przeszli specjalistyczne leczenie w ramach programów lekowych.

Przykładami refundowanych waporyzatorów medycznych w Niemczech są:

  • “Volcano Medic” firmy Storz & Bickel – jest to waporyzator medyczny o specjalnej certyfikacji, który pozwala na precyzyjną regulację temperatury i dawkowanie
  • “Mighty Medic” – to waporyzator medyczny, który zatwierdzony przez BMG i pozwala na precyzyjne dawkowanie marihuany medycznej
waporyzatory
Waporyzatory elektroniczne to świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą odmierzyć sobie dokładną dawkę marihuany medycznej

Najpopularniejsze firmy produkujące waporyzatory elektroniczne

Istnieje wiele firm, które produkują waporyzatory elektroniczne. Jednak niektóre z nich są szczególnie popularne i cieszą się dobrą opinią w branży. Oto kilka z najpopularniejszych firm robiących waporyzatory elektroniczne:

  1. Storz & Bickel – ta niemiecka firma jest jednym z pionierów w branży waporyzacji i jest znana z produkcji wysokiej jakości waporyzatorów medycznych i rekreacyjnych, takich jak “Volcano” i “Mighty”
  2. Pax Labs – ta amerykańska firma została założona w 2007 roku i jest znana z produkcji nowoczesnych, stylowych i przenośnych waporyzatorów, takich jak “Pax 3” i “Pax Era”
  3. Arizer – ta kanadyjska firma jest znana z produkcji waporyzatorów stacjonarnych i przenośnych, takich jak “Arizer Air” i “Arizer Solo”, które cieszą się dobrą opinią za swoją jakość i niezawodność
  4. DaVinci – ta amerykańska firma jest znana z produkcji wysokiej jakości waporyzatorów przenośnych i stacjonarnych, takich jak “DaVinci IQ” i “DaVinci Ascent”

Gdzie w Polsce kupić waporyzatory elektorniczne?

W Polsce istnieje wiele sklepów, w których można kupić waporyzatory. Można je znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli szukasz sklepów stacjonarnych, możesz znaleźć je centrach handlowych lub w dzielnicach miasta, w których znajduje się dużo sklepów z akcesoriami dla palaczy. Waporyzatory można kupić również w aptekach.

Jeśli wolisz kupić waporyzator przez internet, możesz znaleźć wiele sklepów internetowych, oferujących tego typu sprzęt. Można też znaleźć wiele opinii na temat różnych modeli waporyzatorów, co może pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu.

Warto jednak pamiętać, że niektóre modele waporyzatorów mogą być niedostępne w Polsce, dlatego konieczne może być zamówienie ich z zagranicy.

Jeżeli szukasz najlepszych waporyzatorów to wpadaj do sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam sprzęt z najwyższej półki i ludzi, którzy znają się na tym temacie.