Kategorie
Świat

Padł rekord sprzedaży marihuany rekreacyjnej w Nowym Meksyku. Ogromna kwota wpłynie do stanowego budżetu!

Stanowy Wydział Kontroli Konopi ogłosił, że w październiku padł rekord sprzedaży marihuany rekreacyjnej w Nowym Meksyku! Ile konopi sprzedało się w jednym ze stanów USA?

Rekord sprzedaży marihuany w stanie Nowy Meksyk

Stanowy Wydział Kontroli Konopi ogłosił, że w Nowym Meksyku padł kolejny rekord sprzedaży marihuany rekreacyjnej. Licencjonowani dystrybutorzy, którzy swoje dyspensaria mogą prowadzić legalnie od kwietnia obecnego roku, sprzedali naprawdę dużo konopi! Suma sprzedanych produktów w październiku osiągnęła poziom blisko 40-stu milionów dolarów. Październik był czwartym z rzędu miesiącem, w którym został ustanowiony nowy rekord.

Statystycy z urzędu zajmującego się kontrolą konopi wyliczyli, że przedsiębiorcy łącznie sprzedali produkty konopne o dokładnej wartości 39,8 miliona dolarów. W tym sprzedaż marihuany rekreacyjnej to 25,1 mln dolarów, a konopi medycznych to 14,7 mln dolarów.

Prawdopodobnie będziemy obserwować dalszy wzrost sprzedaży konopi z miesiąca na miesiąc, gdy rynek stanie się jeszcze bardziej rozwinięty

Reilly White, profesor nadzwyczajny Anderson School of Management na University of New Mexico

Według ostatnich danych sprzedaż marihuany rekreacyjnej cały czas rośnie. Największe zainteresowanie konopiami wykazuje społeczeństwo w miastach położonych najbliżej granicy stanowej z Teksasem. Dyspensaria z Sunland Park (miasteczka położonego w tamtejszej okolicy, które liczy 20 tysięcy mieszkańców) sprzedały zioła na sumę 1,5 miliona dolarów. Nic dziwnego – w Teksasie, czyli stanie słynącym z liberalnego podejścia do broni palnej, rekreacyjne konopie są cały czas penalizowane. Zapewne większość mieszkańców obszaru położonego przy granicy stanowej wybiera się na zakupy do Nowego Meksyku.

Jednak pojedynczym miastem, które sprzedało najwięcej konopi w październiku było oczywiście Albuquerque. Specjaliści są do tego bardzo pozytywnie nastawieni. Reilly White z University of New Mexico twierdzi, że dzięki legalizacji, do stolicy Nowego Meksyku przyjeżdża coraz więcej turystów, którzy uczestniczą również w lokalnych wydarzeniach kulturowych.

The Balloon Fiesta (festiwal balonów) przyniosła pozytywny wzrost sprzedaży lokalnym firmom konopnym, większy ruch turystyczny zwiększył sprzedaż marihuany rekreacyjnej

Reilly White, profesor nadzwyczajny Anderson School of Management na University of New Mexico
The Balloon Fiesta – jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w Nowym Meksyku. Przyciągnęło zarówno fanów balonów, jak i miłośników rekreacyjnej marihuany

Kłopoty branży farmaceutycznej

Legalizację rekreacyjnej marihuany w stanie Nowy Meksyk najbardziej odczuła branża farmaceutyczna. Zainteresowanie medyczną marihuaną cały czas spada, gdyż użytkownicy coraz częściej wybierają konopie z sektora rekreacyjnego, lub decydują się na uprawę domową.

Wiedzieliśmy, że liczba zapisanych pacjentów medycznych będzie spadać, tak jak w każdym innym stanie, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną

Ben Lewinger, dyrektor wykonawczy New Mexico Cannabis Chamber of Commerce

Ben Lewinger dokładnie zdaje sobie sprawę z tego o czym mówi. Sprzedaż marihuany rekreacyjnej w stanie Nowy Meksyk wygląda naprawdę imponująco. Według danych przedstawionych przez magazyn High Times, od kwietnia tego roku dyspensaria sprzedały zioła za 161 milionów dolarów. Ta suma naprawdę robi wrażenie. Dodatkowo podatek na produkty z THC w Nowym Meksyku wynosi 12%, więc politycy również muszą być zadowoleni. O całej sytuacji postanowił wypowiedzieć się tamtejszy gubernator.

Ustanowiliśmy nową branżę, która już generuje miliony dolarów dochodów lokalnych oraz stanowych, i będzie nadal generować kolejne miliony, tworząc tysiące miejsc pracy

Michelle Lujan Grisham, gubernator stanu Nowy Meksyk

Miejmy nadzieję, że kiedyś również nasi politycy przejrzą na oczy i postanowią zalegalizować rekreacyjną marihuanę!

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam susze i olejki CBD, najlepsze waporyzatory oraz akcesoria do palenia.

źródło: hightimes.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl