Kategorie
Medyczna Marihuana

Pacjenci przychodzą zjarani – tak twierdzą amerykańscy dentyści!

Najnowsze badanie potwierdziło, że aż 52% amerykańskich dentystów twierdzi, że pacjenci przychodzą do ich poradni pod wpływem marihuany lub innych leków. Jakie będą konsekwencje tego badania?

Większość stomatologów twierdzi, że ich pacjenci są zjarani

Obecnie w USA przeprowadzane jest naprawdę sporo badań, w których głównym tematem jest marihuana. Tym razem naukowcy postanowili sprawdzić czy do poradni dentystycznych przychodzą zjarani pacjenci.

Specjaliści opublikowali wyniki badania na podstawie dwóch przeprowadzonych ankiet. W pierwszej ankiecie przepytano 557 stomatologów. Druga ankieta została przeprowadzona na grupie 1006 konsumentów.

Podczas omawiania historii zdrowia coraz więcej pacjentów mówi mi, że regularnie używa marihuany, ponieważ jest ona legalna

dr Tricia Quartey, dentystka z Nowego Jorku

Z ankiety, która została przeprowadzona wśród dentystów wynika, że 56% stomatologów musiało ograniczyć leczenie pacjentów, którzy byli pod wpływem marihuany. Co ciekawe 46% lekarzy musiało zwiększyć dawkę znieczulenia, ze względu na oddziaływanie konopi i innych leków na ośrodkowy układ nerwowy.

Marihuana może prowadzić do zwiększonego niepokoju i paranoi, co może sprawić, że wizyta będzie bardziej stresująca. Może również zwiększać częstość akcji serca i powodować niepożądane skutki uboczne ze strony układu oddechowego

dr Tricia Quartey, dentystka z Nowego Jorku
Jak wygląda stan uzębienia użytkowników konopi?

Stan uzębienia stonerów – czy jest się o co martwić?

Przy okazji prowadzenia ankiety, specjaliści postanowili przeanalizować również stan uzębienia użytkowników marihuany. Wyniki badania wskazują, że użytkownicy konopi mają znacznie więcej ubytków w zębach, niż osoby które nie używają marihuany. Duży wpływ na to może mieć gastrofaza.

Aktywny składnik marihuany, czyli THC, sprawia, że jesteś głodny, a ludzie pod jego wpływem nie zawsze dokonują zdrowych wyborów żywieniowych

dr Tricia Quartey, dentystka z Nowego Jorku

Jednak wpływ na pogorszenie stanu uzębienia nie mają tylko i wyłącznie gastro przekąski. Według specjalistów palenie konopi może mieć również negatywny wpływ na dziąsła i powodować suchość w jamie ustnej. Co wiąże się z kolejnymi problemami.

Bardzo pozytywną wiadomością jest to, że aż 67% pacjentów stwierdziło, iż swobodnie rozmawia ze swoimi stomatologami na temat używania konopi. Jest to bardzo ciekawa statystyka, gdyż w Polsce cały czas większość osób ma problem, by rozmawiać z lekarzami na taki temat.

Jeżeli chcecie rozpocząć terapię medyczną marihuaną to wbijajcie w naszą zakładkę KLINIKI KONOPNE. Znajdziecie tam najlepszych specjalistów z takich klinik jak np. Green Doctor, którzy umiejętnie poprowadzą waszą terapię.

źródło: faktykonopne.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl