Kategorie
Uprawa

Nowa odmiana konopi w katalogu Unii Europejskiej!

Bardzo dobre informacje dla wszystkich growerów. Do katalogu Unii Europejskiej została dodana nowa odmiana konopi włóknistej – bogata w CBG.

Nowa odmiana konopi w katalogu UE

Uwaga growerzy! Uwaga rolnicy! To będzie bardzo dobra informacja dla was. Do katalogu Unii Europejskiej została dodana nowa odmiana konopi – Enectarol. Za wprowadzeniem tego rodzaju naszej ukochanej rośliny do katalogu UE stoi firma Enecta. Pracownicy tego przedsiębiorstwa przez 5 lat pracowali nad tym projektem. Efektem ich pracy jest odmiana skierowana głównie do miłośników CBG. Z informacji podanych na stronie producenta wynika, że Enectarol zawiera od 5 do 8% CBG i poniżej 0,2% THC.

Informacje na temat odmiany Enectarol fot. enecta.com

Jak udało się wprowadzić nową odmianę do katalogu UE?

Wielu z was zastanawia się pewnie jak można wprowadzić nową odmianę konopi do katalogu UE. Zacznijmy od tego czym jest ten katalog. W dużym skrócie jest to urzędowy wykaz roślin, które można uprawiać na terenie Unii Europejskiej. Dla rolników bardzo ważne jest to, by sadzić rośliny, które są w tym wykazie, gdyż np. na tej podstawie mogą starać się o unijne dofinansowania.

Wprowadzenie własnej odmiany konopi do katalogu UE nie jest prostym przedsięwzięciem. Jeżeli dana odmiana ma się na tej liście znaleźć, musi najpierw przejść szereg badań, które wykażą, że z nasion można uzyskać jednolite i przede wszystkim stabilne rośliny. Firmie Enecta ten proces zajął 5 lat.

Wzór chemiczny CBG

Czy nowa odmiana konopi powinna was zainteresować?

Nowa odmiana firmy Eenecta powinna zainteresować przede wszystkim miłośników CBG. Kannabigerol jest jednym ze 120 kannabinoidów występujących w konopiach. Naukowcy potwierdzili, że CBG pomaga m.in. w zwalczaniu jaskry, chorób jelit i choroby Huntingtona.

Od 2021 roku firmy kosmetyczne mogą wykorzystywać CBG w swoich produktach. CBG zyskuje dużą popularność przez to, że ma duże właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Z informacji podanych przez firmę Eenecta wynika, że udało im się opracować również nową odmianę konopi bogatą w jeden z najpopularniejszych obecnie kannabinoidów – CBD. Enectaliana również ma trafić do katalogu UE, jednak cały czas trwa proces związany z zatwierdzaniem wszystkich potrzebnych dokumentów.

Pamiętajcie, że nawet najlepsze i najbardziej ustabilizowane odmiany potrzebują dobrego nawozu. Bez wahania możemy wam polecić nawozy od Hesi. Są to jakościowe produkty, które możecie kupić w bardzo dobrych cenach. Więcej o tej firmie przeczytacie tutaj.

Źródło: faktykonopne.pl, piorin.gov.pl, enecta.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl