Kategorie
Sport

NFL zainwestuje milion dolarów w konopie!

Największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego zainwestuje milion dolarów w konopie. Organizacja chce przekazać pieniądze naukowcom, którzy mają zająć się badaniami na temat wpływu kannabinoidów na leczenie bólu.

NFL chce zbadać wpływ konopi na zawodników

Jeff Miller wiceprezes organizacji, zajmujący się na co dzień zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników zapowiedział, że NFL zainwestuje milion dolarów w konopie. Pieniądze mają zostać spożytkowane na pięć różnych badań dotyczących wpływu kannabinoidów na walkę z bólem. Jest to reakcja na kryzys opioidowy, który w dużym stopniu dotyka graczy futbolu amerykańskiego. Włodarze tej organizacji chcą uzyskać sprawdzone informacje, na temat tego czy zawodnicy z ich ligi będą mogli zastąpić leki opioidowe marihuaną, bez negatywnego wpływu na ich organizmy.

Zainteresowanie użyciem konopi w leczeniu bólu jest o wiele większe, niż ilość badań przeprowadzonych na ten temat.

Kevin Hill, współprzewodniczący komitetu ds. leczenia bólu
nfl zainwestuje w konopie

Specjaliści pracujący dla NFL poddają pod wątpliwość wcześniejsze badania prowadzone na temat leczenia bólu konopiami. Właśnie dlatego, właściciele ligi chcą przeznaczyć na to, aż tak dużą sumę pieniędzy. Ma to także związek z falą ogromnej krytyki, która wylała się na NFL. Wielu byłych zawodników ogłosiło, że przez różnego rodzaju kontuzje powstałe podczas meczów uzależnili się od środków przeciwbólowych – głównie opioidów.

Futbol amerykański ostatnimi czasy przeżywa naprawdę ciężkie chwile. Rodzice nie chcą, by ich dzieci uprawiały ten sport. Coraz częściej zapisują dzieci na inne sporty, gdyż istnieje zbyt wysokie ryzyko doznania kontuzji w futbolu amerykańskim. Wielu zawodników, już nawet na poziomie uniwersyteckim, ma problemy neurologiczne i choroby zwyrodnieniowe stawów.

NFL zainwestuje w konopie bardzo dużo pieniędzy, jest to naprawdę bardzo dobry znak dla całej naszej społeczności. U nas na stornie możecie przeczytać bardzo dobry artykuł na temat wpływu CBD na sportowców. Link znajdziecie tutaj. Trzymamy kciuki za to, że wszystko pójdzie po naszej (konopnej) myśli i zawodnicy będą mogli używać marihuany zamiast opioidów.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl