Kategorie
Świat

Marihuana w aplikacji Uber Eats – ciekawe rozwiązanie dla kanadyjskich stonerów

W kanadyjskiej wersji aplikacji Uber Eats pojawi się marihuana! Jest to efekt współpracy Uber Technologies Inc. z serwisem Leafly. Jak mieszkańcy Toronto będą mogli zamawiać zioło?

Marihuana w kanadyjskim Uber Eats

Bardzo dobre informacje dla wszystkich Polaków zamieszkujących Toronto. W kanadyjskiej wersji aplikacji Uber Eats znajdzie się marihuana! Zioło będzie mógł zamówić każdy powyżej 19 roku życia. Jak do tego doszło?

Firma Uber Technologies Inc. zdecydowała się podjąć współpracę z internetowym serwisem Leafly. Jest to portal konopny, który skupia około 10 milionów aktywnych użytkowników. Według statystyk na Leafly pojawiło się już ponad 1,5 miliona recenzji produktów konopnych. Firma zapewnia również wiele rozwiązań e-commerce, skierowanych stricte do przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą zioła.

Już niedługo Leafly stanie się pośrednikiem w zamówieniach złożonych w aplikacji Uber Eats. Cały proces ma wyglądać dość prosto. Użytkownicy powyżej 19 roku życia, zamieszkujący Toronto, będą składać zamówienia przez Uber Eats, a informacja o zamówionych produktach będzie trafiać prosto do zielonych sklepów za pośrednictwem Leafly. Na samym początku w aplikacji Uber Eats ma być dostępna marihuana ze sklepów: Hidden Leaf Cannabis, Minerva Cannabis i Shivaa’s Rose. Zioło będzie dostarczane przez certyfikowanych kurierów, którzy będą zobligowani do sprawdzenia wieku i stanu trzeźwości klientów.

Kanadyjczycy zalegalizowali marihuanę w 2018 roku

Dlaczego Uber zdecydował się wejść w zielony biznes?

Sprawa wydaje się być prosta. Marihuana to ogromne pieniądze i w niedługim czasie każda większa firma będzie musiała patrzeć szerzej na inwestycję w zioło. Jednak kanadyjski Uber swoją decyzję tłumaczy w trochę inny sposób.

Według nich nawiązanie współpracy z portalem Leafly pozwoli ukrócić sprzedaż marihuany na czarnym rynku. Dzięki temu rozwiązaniu licencjonowani sprzedawcy będą w stanie szybciej i skuteczniej dotrzeć do klientów.

Współpracujemy z liderami branży, takimi jak Leafly, aby pomóc sprzedawcom detalicznym oferować bezpieczne i wygodne opcje dla mieszkańców Toronto w zakresie zakupu legalnej marihuany z dostawą do ich domów, co pomoże zwalczać nielegalny rynek i ograniczyć prowadzenie pojazdów przez osoby pod wpływem marihuany

Lola Kassim, dyrektor generalny Uber Eats w Kanadzie

Nie jest to pierwsza próba wejścia kanadyjskiego Ubera na rynek konopny. Wcześniej mieszkańcy prowincji Ontario mogli zamawiać zioło ze sklepów Tokyo Smoke. Jednak musieli odbierać je na miejscu, gdyż na samym początku wprowadzenia oferty do aplikacji, firma nie gwarantowała dostawy. Wszystko zmieniło się w trakcie pandemii. Wtedy władze prowincji Ontario zezwoliły na tymczasową możliwość dostawy zioła pod drzwi klientów.

Jeżeli szukacie najlepszych produktów konopnych to koniecznie sprawdźcie asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam produkty CBD, waporyzatory i sporo akcesoriów do palenia.

źródło: faktykonopne.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl