Kategorie
Recenzje

Malik Montana wypuszcza własne filterki i bletki do jointów. Kupisz je już w Rollmopsie!

Jeden z najpopularniejszych polskich raperów – Malik Montana, wypuszcza własne filterki i bletki do jontów. To produkty, które powstały we współpracy z firmą Purize. Są już dostępne w Rollmopsie!

Malik Montana – od numerów z Diho i Sentino, do współpracy z gigantami europejskiej sceny konopnej

Takie hity jak Jetlag czy Jungle Boyz podbiły serca polskich słuchaczy rapu. Ich twórcą jest warszawski raper Malik Montana, który od kilku lat konsekwentnie wspina się na szczyt rapgry. Słuchają go zarówno młodzi jak i starsi, mężczyźni i kobiety. Stworzył spore imperium muzyczne GM2L, które obecnie wydaje własnych artystów i konsekwentnie zaznacza swoją pozycję na naszej rodzimej scenie.

Malik w swoich tekstach wielokrotnie poruszał temat marihuany. Na swoim koncie ma również współpracę z europejskim królem caliweedu, właścicielem kilku coffeshopów Jack’iem the Plug. Razem wypuścili dwie odmiany – Activa i Jetlag, które bardzo dobrze sprzedawały się w holenderskim The Plug’u.

Mało osób wiele, ale założyciel GM2L ma bardzo dużą wiedzę na temat zioła. Dobrze zna się zarówno na oldschoolowych strainach, jak i na tym co pojawia się na obecnym – zwłaszcza amerykańskim rynku. Można powiedzieć, że jest prawdziwym koneserem zioła.

Teraz już oficjalnie nawiązał współpracę z marką Purize. Razem stworzyli akcesoria do palenia – filterki węglowe i bletki. Purize to niemiecki brand, który wypuszcza bardzo popularne filterki węglowe do jointów. Ich produkty można znaleźć praktycznie w większości niemieckich sklepów, a obecnie wchodzą z hukiem na rynek amerykański i tajski. Kilkanaście tygodni temu razem z Zushi organizowali stonerskie wydarzenie w Miami, na którym gwiazdą wieczoru była Coi Leray.

Malik Montana
Filterki węglowe Malika Montany od dziś kupisz w sklepie ROLLMOPS

Czym są filterki węglowe i jak działają?

Filterki węglowe do jointów to filtry zbudowane z węgla aktywnego, które stosuje się aby usunąć szkodliwe substancje z dymu. Węgiel aktywny jest składnikiem pochodzenia naturalnego, który ma zdolność adsorpcji, czyli pochłaniania różnych substancji chemicznych. Filtry te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i redukcję negatywnych skutków palenia.

Pierwsze zastosowanie węgla aktywnego sięga starożytności. W starożytnym Egipcie używano go do oczyszczania wody, a w Indiach i Chinach do leczenia różnych chorób. W Europie pierwsze znane zastosowanie węgla aktywnego pochodzi z XVII wieku, kiedy angielski chemik i lekarz Hooke zaczął stosować go do oczyszczania wody pitnej. Od XIX wieku węgiel aktywny używa się jako adsorbent do usuwania zanieczyszczeń z gazów i cieczy oraz jako składnik filtrów powietrza i wody.

Kilka tygodni temu na naszym kanale ukazał się film o filterkach węglowych

Gdzie wykorzystujemy węgiel aktywny?

Obecnie węgiel aktywny jest wykorzystywany w wielu różnych gałęziach przemysłu. Oto kilka przykładów:

  • Oczyszczanie wody i powietrza: węgiel aktywny stosuje się jako składnik filtrów do oczyszczania wody pitnej i powietrza z zanieczyszczeń chemicznych, takich jak chlor, chloroform i rtęć.
  • Przemysł chemiczny: węgiel aktywny stosuje się jako adsorbent do usuwania zanieczyszczeń z różnych cieczy i gazów, w tym z ropy naftowej i gazu ziemnego
  • Farmacja i medycyna: węgiel aktywny stosuje się jako lek w leczeniu zatruć i chorób wątroby, a także jako składnik wielu leków na receptę i suplementów diety
  • Przemysł spożywczy: węgiel aktywny stosuje się jako składnik wielu produktów spożywczych, takich jak napoje, lody i cukierki, w celu usuwania z nich niepożądanych zapachów i smaków
  • Kosmetyki: węgiel aktywny stosuje się jako składnik w różnych kosmetykach, takich jak maseczki do twarzy, pasty do zębów i produkty do pielęgnacji skóry, w celu usuwania zanieczyszczeń i toksyn z skóry
  • Rynek konopny: węgiel aktywny stosuje się w filterkach węglowych, które wykorzystywane są do kręcenia jointów

Filterki węglowe oraz bletki Mailka Montany, jak i inne akcesoria konopne kupisz w sklepie ROLLMOPSIE. W asortymencie sklepu znajdziesz także najlepsze waporyzatory, susze i olejki CBD.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl