Kategorie
Kronika Kryminalna

Kościan: Policja zlikwidowała plantację konopi. Ponad 170 krzaków!

Policja z Kościana zlikwidowała nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli sporo krzaków oraz susz. Jak do tego doszło?

Nielegalna plantacja konopi w Kościanie

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poinformował media o tym, że policja zlikwidowała sporą plantację konopi indyjskich. Efektem skrupulatnej pracy operacyjnej było wejście funkcjonariuszy na teren posesji 37-letniego mieszkańca Kościana.

Policja zlikwidowała plantację konopi
Pomieszczenie gospodarcze, które 37-latek wykorzystywał do uprawy konopi indyjskich fot. koscian.policja.gov.pl

Policjanci od razu przystąpili do przeszukania terenu. W pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli 176 krzaków konopi indyjskich. Oprócz naprawdę sporej plantacji, policjanci zabezpieczyli również 7,7 kg marihuany oraz sprzęt i narzędzia służące do uprawy konopi.

Policja zlikwidowała plantację konopi
Materiał zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Kościana fot. koscian.policja.gov.pl

37-latek został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zadecydował o tym, że grower kilka najbliższych miesięcy spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopny to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam najlepsze susze i olejki CBD, waporyzatory oraz akcesoria do palenia.

źródło: koscian.policja.gov.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl