Kategorie
Polska

Kombinat Konopny pozyskał kolejne fundusze na rozwój

Kombinat Konopny cały czas się rozwija. Świadczy o tym pozyskanie nowych funduszy. Jaką sumę udało się zebrać spółce Macieja Kowalskiego?

Kombinat Konopny pozyskał nowe fundusze

Pod koniec zeszłego roku Maciej Kowalski wystartował ze zbiórką crowdfundingową, która zapoczątkowała prawdziwą modę na taki sposób finansowania rozwoju firm z tej branży. Wtedy Kombinat Konopny w bardzo krótkim czasie pozyskał 4,2mln zł. Tym razem najbardziej znana firma konopna w naszym kraju zdecydowała się na pozyskanie funduszy od dotychczasowych akcjonariuszy oraz współpracowników. Pod młotek trafiło 2466 mln akcji. Emisję objęło około 100 inwestorów w tym 1/10 wszystkich akcji trafiła do prezesa spółki Macieja Kowalskiego. Takim sposobem udało się zebrać prawie 5 mln złotych

aplikacja rollmops - historia piotra benedyka

Następnym celem spółki jest debiut na NewConnect. Ma się to stać w pierwszej połowie 2022 roku. Dzięki temu obecni inwestorzy będą mogli dokupić więcej akcji lub wcześniej opuścić szeregi spółki i pozbyć się swoich akcji. W 2025 spółka planuje wejść na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Z pewnością przyniesie to potężny zastrzyk gotówki i jeszcze bardziej napędzi działanie firmy. Co jednak z zapowiadanymi nowymi produktami?

Ciągły rozwój

Od momentu pozyskania pierwszych środków przez Macieja Kowalskiego obserwujemy ciągły rozwój firmy. Te działania zyskują aprobatę i zaufanie inwestorów oraz współpracowników, co pokazuję ostatnia wewnętrzna emisja akcji. W firmie są już nowe maszyny do przerabiania włókna konopnego a także udało się wyposażyć laboratorium. Patrząc na Kombinat Konopny od strony zwykłych klientów możemy także zaobserwować rozwój. Na rynek wprowadzane są innowacyjne technologie. Ostatnio spółka w pełni postawiła na ekologię i zmieniła opakowania swoich produktów z plastikowych na papierowe. Co okazało się naprawdę dobrym rozwiązaniem dla klientów bo w podobnej cenie otrzymujemy więcej produktów, gdyż nowe opakowani są bardziej pojemne.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Kombinat Konopny ponad dwukrotnie zwiększył ilość zatrudnionych pracowników i potroił sprzedaż, której suma wyniosła 400tyś zł jedynie w pierwszym kwartale tego roku. Jest to liczba, która była niemal całym przychodem za poprzedni rok. To efekt zarówno dobrej pracy osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie spółki jak i zwiększającego się popytu na dobre produkty konopne. Już teraz Maciej Kowalski potwierdził, że w drugiej połowie bieżącego roku jego firma wprowadzi na rynek szeroką gamę nowych produktów w tym wyczekiwane olejki konopne.

Kombinat Konopny to bardzo dobry przykład, że w ciężkich covidowych czasach można stworzyć sobie warunki do rozwoju. Za to należą im się gromkie brawa. Nie zapominajcie, że ich produkty możecie kupić w sklepie ROLLMOPS. Z kodem WEEDWEEK10 otrzymacie 10% zniżki.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl