Kategorie
Bez kategorii

Kombinat Konopny kolejny raz zebrał 4,5 miliona złotych!

Udało się! Kombinat Konopny po raz kolejny zebrał 4,5 miliona złotych podczas akcji crowdfundingowej. Co stoi za sukcesem przedsiębiorstwa założonego przez Maćka Kowalskiego?

Kolejny sukces Kombinatu Konopnego!

To już oficjalnie! Kombinat Konopny kolejny raz zebrał 4,5 miliona złotych podczas akcji crowdfundingowej. Tym razem zbiórka nie trwała 420 sekund, tylko troszkę dłużej, ale i tak wielkie gratulacje dla Maćka Kowalskiego i jego ekipy. Ta zbiórka potwierdza, że ludzie są cały czas zainteresowani branżą konopną, potwierdza to że zielone przedsiębiorstwa cały czas pomimo mało sprzyjających warunków mogą się rozwijać w naszym kraju.

Bardzo się cieszę, że nasz portal mógł pomóc i kolejny raz dołożył swoją cegiełkę w rozwój Kombinatu Konopnego. Dzięki temu wiemy, że wykonujemy dobrą robotę.

Wyniki finansowe Kombinatu konopnego w latach 2020-2022 fot. Kombinat Konopny

Skąd się bierze sukces firmy z okoli Elbląga?

Po dzisiejszym dniu można śmiało powiedzieć, że Kombinat Konopny rok w rok odnosi sukcesy. Skąd się one biorą? Przede wszystkim stąd, że firma Maćka Kowalskiego wywodzi się w stu procentach z konopi. Jej szef kiedyś był zagorzałym aktywistą, który walczył o dekryminalizację i legalizację zioła w Polsce. Moim zdaniem dzięki temu wyrobił sobie pewne zaufanie społeczne, które teraz procentuje. Przecież nie wszystkim przedsiębiorstwom konopnym, które decydowały się na odpalenie zbiórek, udawało się je dociągnąć do końca. Można powiedzieć, że Kombinat jest swego rodzaju rodzynkiem, ale firm które powstały na fundamentach zbudowanych oddolnie jest znacznie więcej. I właśnie takie przedsiębiorstwa należy wspierać. Są to firmy prowadzone przez pasjonatów, dla których zioło to coś więcej niż sposób na zarabianie pieniędzy.

Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy z tego powodu, że zbiórka Kombinatu Konopnego się udała i liczę na to, że więcej polskich przedsiębiorstw konopnych już w najbliższym czasie odniesie równie duży sukces.

Prognozy finansowe na lata 2023-2025 fot. Kombinat Konopny

Jakie są plany Kombinatu Konopnego?

Kombinat Konopny ma bardzo sprecyzowane plany na zainwestowanie zebranych środków. Zostały one szczegółowo przedstawione na stronie zbiórki. Maciej Kowalski zamierza przeznaczyć pieniądze na:

  • rozwój sektora włókiennictwa – 1 700 000 zł
  • rozwój marketingu – 1 700 000 zł
  • rozwój portfolia produktów zielarskich – 550 000 zł
  • rozwój przestrzeni zakładowej – 550 000 zł

Trzymajmy kciuki żeby udało się w stu procentach zrealizować plany zakładane przez pracowników Kombinatu.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat zbiórki Kombinatu Konopnego możesz to zrobić tutaj.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl