Kategorie
Świat

Joint za szczepionkę w stanie Waszyngton!

Amerykańscy politycy zastanawiali się jak zachęcić ludzi do szczepień przeciwko COVID-19. Wpadli na pomysł rozpoczęcia akcji „Joint za szczepionkę”. Jak zamierzają ją przeprowadzić?

Szczepienia ruszyły

Szczepienia przeciwko chorobie, która od półtorej roku robi ogromne zamieszanie na naszej planecie ruszyły na dobre.Oczywiście szczepienia mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. My za bardzo się na tym nie znamy więc nie możemy na temat „czy się szczepić czy nie” dyskutować. Jednak co bardzo łatwo można zobaczyć w statystykach ludzie o wiele chętniej szczepią się w USA niż w Europie.
Pomimo tego politycy odpowiedzialni za stan Waszyngton postanowili jeszcze bardziej zachęcić osoby do szczepień i wymyślili akcję „ Joint za szczepionkę”. Na jakich zasadach będzie można w niej uczestniczyć?

Akcja „Joint za szczepionkę”

W akcji, która ma za zadanie wypromować pewną modę na szczepienie się przeciwko COVID-19 chodzi o to, że w zamian za zaszczepienie osoby ze stanu Waszyngton otrzymają darmowego jointa. Cała akcja potrwa do 12 lipca. Oczywiście, aby dostać marihuanę trzeba mieć skończone 21 lat, gdyż w większości stanów jest to granica dorosłości. I dopiero od tego wieku można tam kupować alkohol, nikotynę czy marihuanę.

Akcja „Joint za szczepionkę” nie jest pierwszą taką w USA. Podobne rozwiązanie zastosowano w stanie Arizona. Tam w zamian za szczepionkę osoby mogły wybierać między jointem a żelkami z THC. Oczywiście oprócz marihuany osoby zaszczepione w USA mogą liczyć na darmowe pączki, alkohol czy bilety na mecze. Wiąże się to z poleceniem wydanym przez prezydenta Bidena. Jego administracja przekazała, że metody zachęcenia do szczepień mogą być jak najbardziej kreatywne a koszty zostaną pokryte ze środków federalnych.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy darmowe jointy przekonają antyszczpionkowców by poszli do szpitali i przyjęli dawkę szczepionki. Napewno jest to dość ciekawy i niespotykany wcześniej happening ze strony władz stanu Waszyngton. Jeżeli interesują was konopie i chcecie zaopatrzyć się w najlepsze produkty wytworzone z tych Pieninach roślin to zapraszamy do sklepu ROLLMOPS. Z kodem WEEDWEEK10 otrzymacie 10% zniżki.

Źródło: bezprawnik.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl