Kategorie
Uprawa

Jak zaoszczędzić połowę na energii? Uprawa pod światłem pulsacyjnym Perfand Led | Iza Bybel

Gościem ostatniego odcinka na kanale Siwy Brokuł była Iza Bybel z firmy Perfand Led. Mops porozmawiał z nią na temat wykorzystania lamp pulsacyjnych w uprawie konopi.

Uprawa pod światłem pulsacyjnym – Perfand Led

Izbella Bybel to przedstawicielka firmy Perfand Led. O technologii wprowadzanej przez tą firmę na rynek lamp do uprawy konopi pisaliśmy już na naszej stronie. Mops w najnowszym odcinku porozmawiał z Izą na temat tego czy technologia stworzona i wdrażania przez firmę Perfand Led faktycznie pozwala zaoszczędzić do 50% energii.

Jest to bardzo ważna sprawa jeżeli weźmiemy pod uwagę jak bardzo urosła cena za zużycie prądu. Jednak oprócz oszczędności ta technologia ma również ciekawy wpływ na wzrost roślin.

Zastosowanie pulsującego oświetlenia umożliwia cykliczne zmniejszanie natężenia światła, co zapobiega zjawisku fotoinhibicji oraz umożliwia regenerację aparatu fotosyntetycznego. Poprzez zmniejszenie intensywności światła, aparat fotosyntetyczny rośliny jest odciążany i może efektywniej wykorzystać światło o wyższej intensywności, co prowadzi do bardziej wydajnej gospodarki energią przez roślinę.

Główną koncepcją metody pulsacyjnej jest zapewnienie chloroplastom maksymalnej ilości światła, jednocześnie minimalizując poziom stresu. Zadaniem firmy Perfand Led jest zoptymalizowanie promieniowania dostarczanego do upraw. Lampy LED Horti zostały zaprojektowane tak, aby emitować światło o optymalnym dla roślin składzie widma optycznego.

Całą ofertę firmy Perfand Led znajdziesz tutaj. Jeżeli zależy ci na zoptymalizowaniu twojej uprawy to koniecznie zapoznaj się z możliwościami lamp z serii Horti.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl