Kategorie
Nasiona Marihuany

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Zastanawialiście się kiedyś jak przechowywać nasiona marihuany? Ma to bardzo duże znaczenie dla późniejszego rozwoju rośliny. Jak więc robić to prawidłowo?

Nasiona marihuany – prawidłowe przechowywanie

Może to okazać się dla Ciebie zaskakujące, ale nasiona konopi mogą być przechowywane przez wiele lat i nawet przy dłuższym magazynowaniu zachowają swoje walory. Możliwe jest wyhodowanie rośliny z ziarna trzymanego w uśpieniu nawet 10 lat. Oczywiście wymaga to zapewnienia im odpowiednich warunków. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak zachować świeżość nasion marihuany przez długi czas.

Nasiona marihuany są stosunkowo odporne dzięki swojej twardej łupinie. Jednak nie są one niezniszczalne. Jedną z najistotniejszych kwestii jest zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Ziarno zaczyna kiełkować przy wilgotności rzędu 40-60%, dlatego staraj się utrzymać ją poniżej tej granicy. Zadbaj jednak o to by zwilgocenie nie spadło poniżej 14%, by uchronić nasiona od ataków grzybów, pleśni oraz owadów. Dla marihuany najbardziej optymalna będzie wilgoć między 20, a 30%. By zapewnić najlepszy poziom wilgotności możesz wrzucić do pojemnika ziarenka ryżu, które będą wchłaniać nadmiar wody.Ten sam cel spełni żel krzemionkowy.

Inną kluczową kwestią jest wystawianie nasion na światło. Sprzyja to kiełkowaniu, dlatego najlepiej przechowywać nasiona cannabis w możliwie ciemnym pojemniku. Wiesz zapewne, że marihuana to kuzynka chmielu i podobnie jak w jego przypadkunajlepiej sprawdzi się ciemnobrązowe, szklane naczynie. Wybierzpojemnik najmniej przeźroczysty z dostępnych i zwróć uwagę na to, żeby składał się z tylko jednego tworzywa. Jeżeli nakrętka jest plastikowa, lub metalowa to opakowanie może się odkształcić, co może doprowadzić do wzrostu wilgotności i zniszczenia nasion.

Nasiona marihuany

Odpowiedni pojemnik i temperatura

Pamiętaj, aby zawsze pojemnik, w którym przechowujesz nasiona marihuany był nieprzeźroczysty, suchy, ciemny i sterylny, tak by nie przyciągał żadnych szkodników. Pomocne może okazać się opisanie naczynia z nasionami jeśli posiadasz ich różne rodzaje. W ten sposób zabezpieczysz się przed pomyłką.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wytrzymałość ziaren jest temperatura. Kiełkowanie nasion konopi rozpoczyna się przy 24oC, a najbardziej optymalna temperatura przechowywania ziarento między 4 a 8 oC. Równie istotną kwestią jest to, by nie dochodziło do częstych zmian temperatury, ponieważ wpłynie to negatywnie na nasiona.

Jeśli planujesz przechowywanie nasion przez długi czas najlepszym miejscem będzie lodówka. Musisz jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, temperatura w lodówce musi być w miarę stała, czemu nie sprzyja jej częste otwieranie. Po drugie lodówki zazwyczaj są pozbawione wilgotności, albowilgoć w ich wnętrzach jest bardzo niska. Jeśli nasiona są przechowywane w maksymalnie suchym środowisku, mogą ulec zniszczeniu. Jeśli natomiast planujesz wykorzystać ziarno w niedługim odstępie czasu możesz wybrać suchą, chłodną i czystą szafę.

Ostatecznie to, czy nadasz życie nasionom przechowywanym przez długi czas zależy od warunków, jakie im zapewnisz. Pamiętaj o czynnikach takich jak wilgoć, brak dostępu do światła i odpowiedni pojemnik. Dzięki spełnieniu tych wymagań, będziesz mógł cieszyć się zdrowymi, płodnymi nasionami przez lata.

Ten artykuł powstał przy współpracy z firmą nasionamarihuany.pl. Jeżeli chcecie kupić najlepsze pestki to wpadajcie do ich sklepu. Link znajdziecie tutaj.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl