Kategorie
Uprawa

Jak powstało Hesi? Historia producenta nawozów

Jesteście ciekawi jak powstała jedna z największych firm dostarczających nawóz na nasz rynek? Razem z Hesi przygotowaliśmy dla was krótką historię o początkach ich działalności.

Hesi – wszystko zaczęło się od pasji

Hesi – czyli jedna z największych firm produkujących nawozy na naszym kontynencie, została założona przez Henka IJpelaar i Siglinde Winkler. Co ciekawe Henk jest Holendrem a Siglinde Niemką, połączyła ich pasja do pielęgnacji roślin.

26 lat temu borykali się z wieloma problemami związanymi z rozwojem swojego zamiłowania do roślin. Zarówno oni, jak i ich najbliżsi nie osiągali celów związanych z rozwojem ich ukochanych roślin. Głównym powodem takiej sytuacji był brak dostępu do wysokiej jakości nawozu, który nie wymagałby ogromnych nakładów finansowych.

Henk i Siglinde zaczęli myśleć jak zaradzić tym wszystkim problemom związanym z brakiem dostępu do jakościowych produktów. W związku z tym, że Siglinde posiadała już pewne doświadczenie w branży chemicznej a Henk miał ogromną smykałkę do sprzedaży, to postanowili założyć firmę zajmującą się produkcją nawozów.

Henk i Siglinde – założyciele Hesi Plantenvoeding

Skąd wzięła się nazwa?

Pewnie zastanawiacie się skąd wzięła się nazwa Hesi. Już wam to wyjaśniam. Gdy Henk i Siglinde wpadli na pomysł tego przedsięwzięcia, nie mieli pojęcia jak nazwą swoją firmę. Jednak podczas burzy mózgów Henk wpadł na prosty, ale bardzo dobry pomysł. Skoro połączyła ich pasja to nazwa musiała być mocno związana z nimi. Właśnie dlatego nazwa firmy składa się z liter He – jak Henk i Si – jak Siglinde. Do tego dodali nazwę “Plantenvoeding”, co po niderlandzki znaczy “pokarm roślinny”.

Dziś Hesi Plantenvoeding jest globalną firmą zatrudniającą wielu pracowników. Dostarczają swoje nawozy zarówno do wielkich przedsiębiorstw ogrodniczych, jaki i do prywatnych pasjonatów roślin. Jaki jest ich sekret? Dlaczego firma w ciągu 26 lat rozwinęła się na skalę światową?

Bardzo ważnym elementem w ich pracy jest konsultacja i indywidualne podejście do klienta. Poprzez uważne słuchanie są w stanie zaoferować odpowiednie produkty. Bardzo duże znaczenie ma też to, że jest to firma tworzona przez pasjonatów, którzy z niezwykłą dbałością troszczą się o swoje roślinki i o to, by podawać im jak najlepszy pokarm.

Ten artykuł powstał przy współpracy z Hesi. Jakiś czas temu nawiązaliśmy kontakt z tą firmą i dzięki temu będziemy mogli dostarczać wam wiele ciekawych materiałów na temat uprawy. W naszych Caliboxach, Zieloncyh Pojęciach i innych dropach będziecie mogli znaleźć także zestawy startowe tej firmy.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl