Kategorie
Zdrowie

Jak medyczna marihuana może pomóc seniorom?

Jak medyczna marihuana może pomóc seniorom w codziennym życiu? Jaki wpływ na osoby starsze mają konopie? Czy seniorom przyda się recepta na medyczną marihuanę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Uprzedzenia do marihuany

Niestety seniorzy to jedna z najbardziej uprzedzonych do marihuany grup społecznych w naszym kraju. Obecnie tylko wśród tej grupy większość osób pozostaje za karaniem, za niewielkie ilości konopi indyjskich. Właśnie dlatego tę grupę powinniśmy obrać za cel edukacji konopnej. Musimy wytłumaczyć naszym rodzicom, babciom oraz dziadkom, że konopie a przede wszystkim ogólnie dostępna medyczna marihuana może im pomóc. Oczywiście nie mówimy tutaj tylko o skrajnych przypadkach chorób nowotworowych, ale również o poprawieniu codziennego funkcjonowania.

Jak konopie mogą pomóc w funkcjonowaniu osobom starszym?

Według Światowej Organizacji Zdrowia starzenie się jest to proces wynikający z uszkodzeń naszego organizmu na poziomie molekularnym i komórkowym. Skumulowanie się tych uszkodzeń odpowiedzialne jest za spadek sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej. Jednak skutki starzenia nie są ściśle określone w ramach czasowych. Jedna osoba w wieku 60 lat może być całkowicie zdrowa a druga osoba w tym samym wieku może już od kilku lat cierpieć na różne dolegliwości. Światowa Organizacja Zdrowia określiła pewne schorzenia, które są charakterystyczne dla procesu jakim jest starzenie. Są to między innymi:

  • pogorszenie się słuchu
  • wady wzroku
  • ból kręgosłupa oraz zapalenia stawów
  • choroby płuc
  • cukrzyca
  • depresja
  • demencja
  • nowotwory

Z własnego doświadczenia mogę przyznać, że na kilka z tych schorzeń moi bliscy w wieku 60+ niestety cierpią. Jak medyczna marihuana może pomóc seniorom na te dolegliwości?

Niedrogie susze CBD

Zacznijmy od zdrowia psychicznego. Bardzo dużo osób, które przechodzi na emeryturę musi mierzyć się z depresją. Wiąże się to z tym, że np. nie potrafią poradzić sobie z “poczuciem nieprzydatności”. Jak wiemy medyczna marihuana, zwłaszcza odmiany sativy bardzo dobrze sprawdzają się w leczeniu tej choroby. Kolejnym problemem, z którym konopie są w stanie walczyć jest chroniczny ból. Wielu seniorów męczy się z bólem kręgosłupa czy zapaleniami różnych stawów. THC wykazuje bardzo duże właściwości zarówno przeciwbólowe jak i przeciwzapalne. Dzięki stosowaniu konopi na te bóle można całkowicie odstawić klasyczne leki, którymi większość Polaków zwalcza ból. Medyczna marihuana sprawdzi się także w walce z jaskrą, Parkinsonem, Alzhaimerem czy utratą apetytu.

Medyczna marihuana może pomóc seniorom. Jednak czy już od zaraz mogą zacząć korzystać z konopi?

Będąc dobrymi dziećmi lub wnukami po przeczytaniu tego artykułu możecie wpaść na “genialny” pomysł i zacząć samodzielnie podawać swoim najbliższym konopie. Nie róbcie tego! Jeżeli chcecie przekonać swoich rodziców lub dziadków do stosowania konopi to najpierw z nimi pogadajcie i wytłumaczcie, że może im to pomóc. Następnie, gdy już się na to zdecydują koniecznie zaczerpnijcie porady u specjalisty. Najlepiej udajcie się do jednej z konopnych poradni medycznych. Specjaliści z takich klinik w bardzo klarowny sposób wytłumaczą waszym najbliższym w jaki sposób medyczna marihuana może im pomóc i zapewne przepiszą odpowiednią receptę. Konsultacja lekarza jest tu bardzo istotna. Osoby starsze często zażywają różnego rodzaju leki, które nie powinny być łączone z innymi substancjami. Specjalista z pewnością doradzi wam odpowiednią dla danego schorzenia terapię.

Edukacja to klucz do sukcesu w całym tym procesie związanym z legalizacją marihuany. Edukujmy naszych najbliższych i pokazujmy, że może i im konopie pozwolą lepiej funkcjonować. Więcej informacji na temat tego jak marihuana może pomóc seniorom znajdziecie tutaj. Jeżeli ktoś z waszego otoczenia zdecyduje się na terapię medyczną marihuaną i będzie chciał to robić za pomocą waporyzatora to z kodem WEEDWEEK10 macie 10% rabatu na cały asortyment w sklepie ROLLMOPS. Dostępne są również olejki oraz susze CBD. Jeżeli będziecie potrzebowali informacji o tym jaki waporyzator kupić na początek to zapraszamy do naszego artykułu na temat Fenixa Mini.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *