Kategorie
Świat

Jak kupić marihuanę na Malcie? Sprawdź kluby konopne!

Na Malcie w ciągu kilku następnych miesięcy otworzą się kluby konopne. Będzie tam można legalnie kupić marihuanę. Dowiedz się wszystkiego na temat działalności tych lokali!

Zmiana prawa na Malcie

14 grudnia 2021 roku Malta zalegalizowała używanie marihuany do celów osobistych. Ostateczne podpisanie ustawy przez prezydenta nastąpiło 18 grudnia 2021 roku. Od tamtego momentu na wyspie obowiązują nowe przepisy dotyczące konopi indyjskich.

Osoby w miejscach publicznych mogą posiadać do 7 g marihuany, ale nie mogą palić jej w miejscach publicznych. Osoby chcące kupić marihuanę mogą robić to w klubach konopnych, ale muszą być członkami takiego klubu. Maksymalna ilość, jaką można kupić to 7 g dziennie lub 50 g miesięcznie. W domu można posiadać maksymalnie 4 rośliny, 20 nasion i 50 g suszu. Pamiętaj, że nigdy nie wolno palić w pobliżu nieletnich, czyli osób młodszych niż 18 lat.

kluby konopne na malcie
Kluby konopne to model znany m.in. z Hiszpanii

Jak mają działać kluby konopne na Malcie?

Stowarzyszenia konopne, nazywane również klubami konopnymi, to legalne organizacje posiadające licencję od państwa, które mają prawo uprawiać konopie indyjskie i sprzedawać je jedynie swoim członkom.

Każdy klub konopny posiada limit maksymalnie 500 członków, którzy mogą kupować marihuanę od klubu. Członkowie klubów konopnych mają określony limit zakupu, wynoszący nie więcej niż 50 gramów na miesiąc.

Kluby konopne nie mają prawa do prowadzenia publicznej reklamy swojej działalności. Członkowie klubów konopnych mają dostęp do listy klubów konopnych na Malcie za pośrednictwem strony cannabisclubs.mt. Wszystkie stowarzyszenia konopne działają na zasadach organizacji non-profit.

kluby konopne na malcie
Czy już niedługo Malta stanie się rajem dla turystów szukających legalnych konopi?

Sztywne zasady – podstawa w działalności klubów

W klubach konopnych nie będzie limitów cenowych ani limitów zawartości THC, ale kluby powinny starać się sprzedawać swoją marihuanę po cenie niższej niż na czarnym rynku zgodnie z wytycznymi. Oczywiście oficjalnei działalność klubów jest non-profit. Także teoretycznie nie mogą zyskiwać pieniędzy na suszu, tylko członkowie mogą im tak jakby “zwracać” pieniądze za koszty uprawy. Gotowe jointy nie mogą być oferowane, ale kluby będą mogły sprzedawać sprzęt związany z konopiami indyjskimi, takie jak młynki, bongo lub waporyzatory oraz podawać napoje, ale nie alkohol.

Każdy klub będzie mógł posiadać na swoim terenie do 500g marihuany jednocześnie. Limity ilościowe będą określane na podstawie liczby członków klubu. Przy czym limit będzie wzrastał wraz ze wzrostem liczby członków, maksymalnie do 500. Dana osoba może być jednocześnie członkiem tylko jednego klubu. Początkowo, dostęp do klubów będą miały jedynie osoby mieszkające na Malcie. Czy turyści będą mogli kupować w nich zioło? To się okaże w najbliższych miesiącach.

Procent z opłaty rejestracyjnej będzie przeznaczony na redukcję szkód, a od osiągniętych zysków zostanie zapłacony podatek. Każdy, kto naruszy zasady, zostanie ostrzeżony listownie przed podjęciem działań w celu zawieszenia lub cofnięcia licencji klubu i konfiskaty towarów.

Więcej informacji na temat reform w prawie narkotykowym znajdziesz w naszej zakładce ŚWIAT. Tam przeczytasz o zmiana w takich krajach jak USA, Niemcy czy Włochy.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl