Kategorie
Medyczna Marihuana

Jack Herer w aptekach? Na rynku pojawi się nowa odmiana medycznej marihuany

Już w najbliższy piątek do polskich aptek trafi nowa odmiana medycznej marihuany. Która firma zdecydowała się na wprowadzenie swojego asortymentu na nasz rynek?

Nowa odmiana medycznej marihuany

Już w najbliższy piątek do aptek w całej Polsce trafi nowa odmiana medycznej marihuany. Będzie to susz wypuszczony na nasz rynek przez podmiot o nazwie S-Lab, ale produkowany przez firmę Tilray Portugal. To przedsiębiorstwo dostarcza medyczną marihuanę do 20 krajów na pięciu kontynentach.

Etykieta nowej odmiany fot. facebook/medycznamarihuanawpolsce

Do Polski trafi sativa – odmiana Spotlight Vancouver, która zawiera 18% THC i do 1% CBD. Wcześniej ta odmiana była dostępna w Niemczech. Najprawdopodobniej (informacja zweryfikowana u farmaceutów) jej cywilna nazwa to Jack Herer. Konopie będą sprzedawane w 15g foliopakach a cena za całe opakowanie będzie wynosić około 800zł. Jednak pamiętajcie – apteka powinna umożliwić wam zakup mniejszej ilości suszu, jeżeli na recepcie macie wypisane np. 5 czy 10g. Jeżeli farmaceuta nie wyda wam takiej ilości, to musi wskazać aptekę, która taką ilość wyda.

Tak wygląda wzór prawidłowo wystawionej recepty na odmianę 18/1 dystybułowkaną przez firmę S-Lab źródło: greendoctor.pl

Odmiana o nazwie Jack Herer została stworzona w połowie lat 90 w Holandii. Powstała ze złączenia hybrydy Haze z krzyżówką Northern Lights #5 x Shiva Skunk. Została stworzona na cześć Jacka Herera, legendarnego aktywisty i przedsiębiorcy konopnego, który całe swoje życie był związany z zielonym biznesem.

Odmina 18/1 wypuszczona na rynek niemiecki fot. greendose.co

W tym strainie bardzo szybko zauważono potencjał medyczny. Dominującym terpenem w tej odmianie jest Terpinolen, który nadaje owocowy aromat. W tym strainie można wyczuć jeszcze Kariofilen (aromat pieprzowy) i Pinen (aromat sosnowy).

Jeżeli chcecie rozpocząć terapię medyczną marihuaną to polecamy skorzystać z naszej zakładki KLINIKI KONOPNE. Znajdziecie tam specjalistów pracujących w przychodniach takich jak Green Doctor, którzy specjalizują się w terapii medyczną marihuaną.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl