Kategorie
Uprawa

Izrael: Uprawa marihuany weszła na inny poziom. Stworzyli 12-krotnie silniejsze konopie!

Izrael to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów pod względem badań i świadomości na temat marihuany. Według najnowszych informacji tamtejsza firma BioHarvest Sciences stworzyła konopną biomasę, która zawiera wszystkie aktywne związki marihuany. Naukowcy sugerują, że produkt BioHarvest Sciences może być nawet 12 razy silniejszy niż tradycyjna marihuana.

Nowe metody uprawy – prosto z Izraela

Izraelska firma BioHarvest Sciences postanowiła sklonować komórki konopi i wyhodować z nich biomasę. Okazało się, że produkt zawiera wszystkie aktywne związki konopi, które mogą być nawet 12 razy silniejsze. Jak naukowcy stworzyli tak silną substancję?

Biomasa izraelskiej firmy nie jest uprawiana jak typowe rośliny konopi. Sami przedstawiciele firmy mówią o tym, że cały proces tak naprawdę nie powinien być nazywany uprawą tylko replikacją komórek. Naukowcy stworzyli dla tego produktu specjalne – laboratoryjne warunki. Uprawiają ją w bioreaktorze. Cały proces trwa około trzy tygodnie. Według specjalistów jest to ogromna zaleta, gdyż konopie uprawiane w normalny sposób rosną o wiele dłużej.

Tworzymy je w ogromnych bioreaktorach w zaledwie trzy tygodnie – podczas gdy uprawa zwykłej marihuany trwa od 14 do 23 tygodni.

Ilan Sobel, BioHarvest Sciences

Dodatkowym atutem biomasy stworzonej przez BioHarvest Sciences jest to, że uprawa zużywa mniej wody i energii, niż klasyczne metody.

uprawa marihuany
Biomasa konopna stworzona przez izraelskich naukowców fot. hightimes.com

Naukowcy zapewniają, że produkt zawiera pełne spektrum kannabnoidów, terpenów i fitoskładników. Pracownicy firmy poinformowali również media o tym, że nie modyfikują genetycznie komórek konopi. Sam proces produkcji pozwala ograniczyć ilość odpadów do minimum. Izraelscy specjaliści są w stanie manipulować stworzonymi wewnątrz reaktora warunkami. Dzięki temu moc powstałej biomasy może być nawet 12 razy silniejsza niż moc tradycyjnie uprawianych konopi.

Dostosowując określone warunki na które narażone są komórki, możemy tworzyć różne pożądane kompozycje składników aktywnych. Co oznacza, że ​​możemy zwiększać i zmniejszać ilość kannabinoidów

Ilan Sobel, BioHarvest Sciences

Przedstawiciele firmy BioHarvest Sciences twierdzą, że jeżeli ich produkt wejdzie do sprzedaży, to będą mogli sprzedawać go w konkurencyjnych cenach. Do wytworzenia biomasy nie potrzeba aż tyle wody, energii elektrycznej i innych zasobów, co w tradycyjnej uprawie. Dzięki temu produkt BioHarvest Sciences może być zdecydowanie tańszy niż zwykłe kwiaty konopi indyjskich.

Jeżeli szukacie najlepszy nawozów do waszych kwiatków to zaglądajcie do sklepu Hemp.pl. Znajdziecie tam sprawdzone i naprawdę dobre produkty firmy Hesi.

źródło: hightimes.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl