Kategorie
Kronika Kryminalna

Hiszpańska policja przejęła 32 tony marihuany

Hiszpańscy funkcjonariusze przeprowadzili akcję “Ogrody” w ramach której przejęli 32 tony marihuany. Dodatkowo policjanci znaleźli także ogromne ilości haszyszu.

Akcja “Ogrody” – hiszpańscy stróże prawa przeciwko nielegalnym konopiom

Wielu użytkowników konopi myśli, że Hiszpania to kraj miodem i mlekiem płynący. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Tamtejsi stróże prawa również nie próżnują. Ostatnio za pośrednictwem dziennikarzy z The Guardian do sieci wypłynęła informacja o przejęciu przez hiszpańskich policjantów rekordowej ilości marihuany.

Policjanci z formacji Guardia Civil przeprowadzili akcję pod nazwą “Ogrody”. Miała na celu zwalczyć czarnorynkowy obrót konopiami indyjskimi.

Funkcjonariusze namierzyli plantacje, która miały zaopatrywać inne europejskie państwa w susz konopi indyjskich. W związku z tym postanowili odwiedzić wytypowane miejsca.

Zabezpieczono marihuana fot. Guardia Civil

Wcześniej otrzymane informacje okazały się być prawdziwe. Hiszpańscy policjanci z Guardia Civil na obszarze przeszukiwanych posesji w Toledo, Ciudad Real, Walencji i Asturii znaleźli ponad 32 tony marihuany. Oprócz kwiatów konopi, funkcjonariusze zabezpieczyli także 20 kilogramów haszyszu, ponad 21 tysięcy roślin oraz maszyny do przetwarzania i pakowania konopi.

Podczas przeszukania policjanci zatrzymali dziewięciu mężczyzn i 11 kobiet w wieku od 29 do 59 lat. Grupa przestępcza zajmowała się uprawą i sprzedażą konopi, głównie do Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Belgii oraz również innych części Hiszpanii. Teraz grozi im długa odsiadka.

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam susz i olejki CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia.

źródło: theguardian.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl