Kategorie
Kronika Kryminalna

Hiszpania: Policja odkryła gigantyczną uprawę marihuany! Ponad 44 tys. krzaków konopi indyjskich

Hiszpańska policja odkryła gigantyczną uprawę marihuany! Funkcjonariusze Guardia Civil znaleźli ponad 44 tys. krzaków konopi indyjskich. Jak do tego doszło?

Gigantyczna uprawa marihuany w hiszpańskich Pirenejach

Do naprawdę grubego odkrycia doszło w hiszpańskich Pirenejach. Tam policja odkryła gigantyczną uprawę marihuany. Funkcjonariusze Guardia Civil raportują, że znaleźli ponad 44 tys. krzaków konopi indyjskich.

Cała operacja o nazwie “Periculum” rozpoczęła się w marcu tego roku. Plantacja, kórej szukali hiszpańscy policjanci była zlokalizowana w rejonie Pirenejów Aragońskich. Funkcjonariusze namierzyli ją za pomocą jednostek powietrznych. Jak się okazało do miejsca, w którym zorganizowana grupa przestępcza uprawiała krzaki można było dotrzeć jedynie drogą wodną.

gigantyczna uprawa marihuany

Growerzy odpowiednio przygotowali teren pod stworzenie jak najlepszych warunków do uprawy. Wykarczowali las, stworzyli specjalne ścieżki prowadzące do poszczególnych stref uprawy, oraz zadbali o łatwy dostęp do źródła nawadniania.

W rozbiciu nielegalnej uprawy wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy hiszpańskiej służby specjalnej. Na miejsce dotarli specjalnymi łodziami. Jak się okazało podczas samego desantu zatrzymali kilku ogrodników, którzy zamierzali uciec z plantacji.

Z relacji rzecznika służb wynika, że policjanci odkryli ponad 44 tys. krzaków konopi. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, znaleźli również 11 tratw do transportu, generatory prądu, pompy wody oraz maszyny do suszenia i pakowania marihuany. Według zeznań świadków odkryto również 20 obozowisk, w których mieszkali ogrodnicy. Policjanci poinformowali, że niektórzy z zatrzymanych mieszkali w tych obozowiskach nawet 6 miesięcy.

gigantyczna uprawa marihuany

Nielegalna uprawa była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana. Każdej z sekcji doglądały 2-3 osobowe zespoły growerów, którzy mieli zapewniać odpowiednie warunki do wzrostu roślin.

Niestety teraz miłośnicy ogrodnictwa z hiszpańskich Pirenejów będą musieli spędzić trochę czasu w odosobnieniu. Odpowiedzą za przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, a także za uprawę oraz handel narkotykami. Co ciekawe dwóm członkom grupy udało się uciec – Guardia Civil wystawiła za nimi międzynarodowe listy gończe.

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam produkty CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia. Robiąc zakupy w tym sklepie wspieracie działalność naszego portalu.

źródło: guardiacivil.es, tvp.info

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl