Kategorie
Polska

HemPoland sprzedane za 1,2 miliona dolarów kanadyjskich! Firmę przejął koncern RAMM Pharma Corp.

Koncern farmaceutyczny RAMM Pharma oświadczył, że przejął wszystkie wyemitowane i pozostające w obrocie udziały HemPoland od The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. Koszt transakcji wyniósł 1,2 miliona dolarów kanadyjskich.

Kolejny koncern przejmuje HemPoland

HemPoland to jedno z najbardziej znanych konopnych przedsiębiorstw w naszym kraju. Na samym początku tę firmę rozwijał Maciej Kowalski, który później został zwolniony z funkcji prezesa i otworzył Kombinat Konopny. Wtedy HemPoland trafiło w ręce zagranicznych inwestorów, którzy mieli inną wizję co do funkcjonowani firmy.

O tym, że zostałem za plecami odwołany z funkcji Prezesa Zarządu, wbrew podpisanym umowom, dowiedziałem się po dwóch tygodniach i to przypadkiem. W międzyczasie rozmawiałem z kanadyjską wierchuszką, która choć rano wbiła mi nóż w plecy, popołudniem ładnie się uśmiechała i snuła plany na przyszłość. Do dziś żadna z osób odpowiedzialnych za te kroki nie miała odwagi spojrzeć mi w oczy, czy choćby zadzwonić, napisać – o co chodziło.

Maciej Kowalski, wypowiedź z 2019 roku

Teraz firma HemPoland znów zmienia właściciela. Koncern farmaceutyczny RAMM Pharma poinformował, że wykupił wszystkie wyemitowane i pozostające w obrocie udziały HemPoland od The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. Kwota transakcji opiewa na 1,2 miliona dolarów kanadyjskich, czyli około 4 miliony złotych.

Czym zajmuje się koncern RAMM Pharma?

Na stronie rammpharma.com możemy przeczytać, że jest to przedsiębiorstwo, które jako jedno z pierwszych opracowało produkty medyczne z kannabinoidami, które zostały zarejestrowane i zatwierdzone w wymaganych standardach.

Dużym sukcesem RAMM Pharma jest wprowadzenie pierwszego leku z kannabinoidami na rynek krajów Ameryki Łacińskiej. Mowa tu o środku o nazwie Epifractán™. W 2017 urugwajski rząd zatwierdził ten produkt jako lek na padaczkę lekooporną. RAMM Pharma produkuje go zgodnie ze standardami GMP. Epifractán™ zawiera od 2 do 5% CBD.

Czy przejęcie HemPoland przez koncern RAMM Pharma odmieni losy przedsiębiorstwa? W ostatnich tygodniach można było usłyszeć, że w firmie z Elbląga dochodzi do licznych zwolnień, co nie wróży dobrze. Czas pokaże czy nowi właściciele będą mieli odpowiedni pomysł na pomnożenie zainwestowanych pieniędzy.

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wpadajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam susze, olejki i wiele akcesoriów do palenia.

źródło: konopie.info.pl, finance.yahoo.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl