Kategorie
Świat

Firma konopna okłamywała klientów! Sprzedawała jointy ze zbyt małą ilością THC

Firma konopna z Kalifornii okłamywała swoich klientów. Ich produkty – konkretnie pre-rollsy zawierały zbyt mało THC. Klienci są oburzeni. Konsekwencje mogą być ogromne!

Firma konopna okłamywała klientów i prawdopodobnie poniesie za to spore konsekwencje

Do niebywałej sytuacji doszło w Kalifornii. Firma produkująca pre-rollsy została pozwana przez niezadowolonych klientów. Co poszło nie tak?

Chodzi konkretnie o producentów DreamFields Brands Inc. i Med for America Inc. którzy swoje produkty wypuszczają pod marką Jeeter. Firma konopna sprzedawała gotowe jointy, które miały zawierać wysoką zawartość THC. Producenci zapewniali, że choćby w takich pre-rollsach jak Baby Jeeter Fire OG Diamond Infused 5-Pack Preroll, znajduje się susz zawierający około 43% THC. Produkty opisywali m.in. w ten sposób:

To jest jedyny Joint, który zabierze Cię na Marsa szybciej niż Elon Musk

Producenci pre-rollsów Jeeter

Jednak okazało się, że ich towar nie jest taki mocny jak podawali na etykiecie, informującej klientów o procentowym stężeniu kannabinoidów. W rzeczywistości jointy Baby Jeeter Fire OG Diamond Infused 5-Pack Preroll zawierały od 23 do 27 procent THC. Tak więc producenci zawyżali wyniki laboratoryjne o 70, a nawet w niektórych przypadkach o blisko 100 procent.

Pre-rollsy Baby Jeeter Fire OG fot. kushfly.com

Konsumenci zdecydowali się pozwać nieuczciwych przedsiębiorców. Sprawa trafiła do kancelarii Dovel and Luner, a prawnicy postanowili od razu zabrać głos, wypuszczając konkretne informacje do mediów.

Konsumenci są gotowi zapłacić więcej za produkty, które zawierają wyższe stężenia THC. W skardze zarzuca się, że producenci oznaczali swoje produkty zawyżaną ilością THC, a następnie podnosili ich cenę

Christin Cho z firmy prawniczej Dovel and Luner

Właściciele marki Jeter mogli dopuścić się naruszenia wielu praw stanu Kalifornia. Zaczynając od praw konsumenckich, nieuczciwej reklamy, a kończąc na złamaniu przepisów Stanowego Departamentu Kontroli Konopi. Konsumenci domagają się odszkodowania za straty moralne oraz wyroku sądowego dla nieuczciwych przedsiębiorców. Prawnicy z kancelarii Dovel and Luner próbowali skontaktować się ze stroną pozwaną, jednak jak dotąd nie uzyskali odpowiedzi.

Jeżeli chcecie, by wasze kwiatki miały odpowiednią moc to koniecznie musicie pamiętać o odpowiednim pożywieniu. My możemy szczerze polecić nawozy firmy Hesi, które znajdziecie w sklepie hemp.pl.

Źródło: vice.com

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl