Kategorie
Medyczna Marihuana

Dwa nowotwory w głowie a sąd go skazał za leczenie marihuaną! #ROLLTALK

Dwa nowotwory i wyrok. Kolejna historia pacjenta medycznej marihuany, który został niesłusznie skazany na karę więzienia przez absurdalne prawo. Czy pomoże mu Prezydent Andrzej Duda?

Dwa nowotwory i wizja więzienia

Na naszym kanale na YouTube wylądował właśnie najnowszy odcinek z serii #ROLLTALK. Jego gościem był Pan Dariusz – mąż, ojciec, były sportowiec a na co dzień przedsiębiorca-mechanik. Pan Dariusz to kolejny przykład pacjenta medycznej marihuany, który usłyszał wyrok za posiadanie konopi indyjskiej.

“Sąd wyjaśnił mi, że wymyśliłem sobie pseudo-leczenie marihuaną”

Pan Dariusz w najnowszym odcinku #ROLLTALK

Pan Dariusz w 2011 rok z ust lekarzy usłyszał tragiczną diagnozę. Okazało się, że ma on dwa nowotwory w mózgu. Przez tę chorobę stan i jakość jego życia się drastycznie zmieniła, niestety na gorsze. Bez leków Pan Dariusz nie może normalnie funkcjonować. Objawami jego choroby jest między innymi bezsenność, brak apetytu i omdlenia. Tradycyjne leki psychotropowe zupełnie nie sprawdzają się w przypadku Darka, dlatego jakiś czas temu postanowił spróbować leczenia konopiami.

Terapia konopiami

Po nieudanym leczeniu tradycyjnymi lekami psychotropowymi Pan Dariusz natknął się na informacje o leczeniu konopiami. Był zdeterminowany, by zacząć normalnie funkcjonować bo przecież miał na głowie utrzymanie swojego warsztatu i wyżywienie rodziny. Właśnie dlatego podjął próbę terapii marihuaną, chociaż w tamtym czasie nie była ona jeszcze zalegalizowana do użytku medycznego.

“Nigdy nie handlowałem ziołem, zakupiłem to tylko na własny użytek”

Pan Dariusz w najnowszym odcinku #ROLLTALK

Niestety w 2011 roku w naszym kraju nie było możliwości kupić marihuany w aptekach. Przepisy zmusiły osoby chore do kupowania konopi z czarnego rynku więc i Pan Dariusz wybrał taką drogę. Na całe szczęście obecnie medyczna marihuana jest w pełni legalna i od momentu kiedy było to możliwe Pan Dariusz jest pacjentem zakwalifikowanym do leczenia konopiami, posiadającym recepty na marihuanę z apteki.

aplikacja rollmops

Zarzuty

Na początku Panu Darkowi prokuratorzy przedstawili zarzuty za handel i obrót narkotykami. Funkcjonariusze nie posiadali na to żadnych dowodów, nie było żadnych świadków ani pomówień. Policja zatrzymała Pana Dariusza, gdy ten wiózł w samochodzie kupioną marihuanę. Sami policjanci w sądzie powiedzieli, że nie ma dowodów na to, że Pan Dariusz handlował tymi konopiami, sugeruje to “tylko” ich znaczna ilość, którą posiadał. I właśnie tak, będąc obecnie w pełni legalnym pacjentem medycznej marihuany, który ma dwa nowotwory w głowie i przeżywa niewyobrażalne dla normalnego człowieka cierpienie Pan Dariusz został skazany na rok i osiem miesięcy więzienia. Więcej na ten temat usłyszycie w najnowszym odcinku #ROLLTALK.

Pan Dariusz to kolejny przykład absurdalnego prawa, które nie nadąża za zmianami zachodzącymi w naszym kraju. Pacjenci, których sąd skazał za posiadanie marihuany będą leczyć się za kratkami tym za co zostali skazani. Na szczęście jest jeszcze jedna szansa na uratowanie Pana Darka przed pójściem do więzienia. Tą szansą jest Prezydent Andrzej Duda, który może ułaskawić Pana Dariusza, by tak się stało wszyscy musimy się zmobilizować i wysyłać listy do jego kancelarii. Wszystko na ten temat macie wyjaśnione tutaj. Wierzymy, że siła konopnej społeczności będzie mogła pomóc Panu Dariuszowi.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl