Kategorie
Marihuana

Czym jest couch lock? Definicja i praktyczne porady

Couch lock – to doświadczenie znane każdemu palaczowi marihuany. Jest to stan silnego relaksu, którego dostarcza nam cannabis. Osoba, która go przeżywa często jest dosłownie przybita do kanapy. Zastanówmy się z czego wynika to zjawisko i jak sobie z nim radzić?

Co wywołuje couch lock?

Couch lock występuje często po zapaleniu cannabis. Palacze uważają, że występuje zwłaszcza podczas korzystania z Indici, ale Sativa też może go wywoływać. Każda odmiana marihuany zawiera około 400 aktywnych związków chemicznych, w tym kannabinoidy (np. THC) i terpeny (np. mircen). Przez to konopie działają nie tylko na umysł, ale także na ciało, wywołując uczucie uspokojenia, czy ukojenie bólu. Cannabis jest także wykorzystywany do walki z bezsennością i zwalczaniem stresu. Możliwe więc, że po wypaleniu jointa będziesz tak zrelaksowany, że nie będziesz się mógł ruszyć.

Jak dotąd nie wyizolowano związku chemicznego, który odpowiada za występowanie tego stanu, ale naukowcy podejrzewają, że mircen może potęgować to doświadczenie. Jest to organiczna substancja stanowiąca składnik wielu olejków eterycznych, która odpowiada za zapach konopi. Występuje także w takich roślinach jak imbir, sosna, czy mango. Co ciekawe to Sativa zawiera większe stężenie tego środka. Badacze zwracają uwagę na to, że sam mircen nie może być wyłącznie odpowiedzialny za couch lock. Najprawdopodobniej wywołuje go mieszanka różnych substancji.

Użytkownicy konopi zwracają uwagę na to, że doświadczenie obniżenia sprawności motorycznej może wynikać z nadmiaru THC w organizmie.

Hodowcy zauważają za to, że pąki konopi zrywane pod koniec sezonu mają silniejsze działanie relaksujące. Palenie późno zbieranych kwiatów zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nadmiernego relaksu.

świąd

Sposoby na couch lock

Dla wielu osób rozleniwienie po zapaleniu marihuany jest pozytywnym przeżyciem przypominającym owinięcie się ciepłym kocem. Faktem jest to, że couch lock wynika z rozluźnienia mięśni i może być bardzo przyjemny. Jeśli jednak to nie odnosi się to Ciebie mamy dobrą wiadomość. Są sposoby, żeby sobie z tym poradzić.

Jeśli czujesz, że popadasz w stan bezruchu sięgnij po słodkie napoje i kawę. Dzięki energii dostarczonej w ten sposób couch lock zacznie znikać. Dobrze jest też zjeść coś słodkiego.Świetnym sposobem na to, by poradzić sobie z rozleniwieniem jest zbicie poziomu THC poprzez palenie suszu z CBD.

Możesz też spróbować się przemóc i zacząć się ruszać. Mogą pomóc jednostajne ćwiczenia siłowe, albo spokojne cardio. Jeśli uda Ci się przemóc ćwiczenia mogą okazać się przyjemniejsze niż zwykle.

Niezłym rozwiązaniem jest po prostu poddanie się temu. Stan bezruchu minie, gdy THC zostanie zmetabolizowany przez organizm.Warto dopytać dostawcę z jakim rodzajem zioła masz do czynienia. Jeśli nie chcesz żeby konopie przybiły Cię do fotela unikaj takich odmian jak Fat Banana, Purple Queen, czy Critical Kush.

Pamiętaj o tym, że jeżeli Twoje ciało zacznie wpadać w stan bezruchu po wypaleniu marihuany możesz sięgnąć po susz z CBD. W sklepie ROLLMOPS znajdziesz ogromny wybór tego rodzaju produktów.

Źródła:

www.cannaconnection.com/blog/18034-what-is-couch-lock-how-beat-

www.cibdol.pl/encyklopedia-cbd/poznaj-terpen-o-nazwie-mircen#nl-subscribe-popup

www.royalqueenseeds.com/blog-how-couch-lock-occurs-and-what-you-can-do-to-prevent-it-n1138