Kategorie
Marihuana Zdrowie

Czy zwracać uwagę na temperaturę waporyzacji?

Waporyzacja to jedna z najzdrowszych metod konsumpcji konopi. Niewiele osób wie, że bardzo duży wpływ na to, jakie odczucia będą nam towarzyszyć po zakończeniu waporyzacji ma temperatura, w której ta czynność zachodzi. Czy zwracasz uwagę na to w jakiej temperaturze wapuejsz?

Temperatura – badania naukowców

Osiągnięcie idealnych efektów zarówno medycznych jak i relaksacyjnych po spożyciu konopi jest zawdzięczane kilku czynnikom.  Jednym z nich jest temperatura, w której waporyzujemy zioło. Dzięki doprowadzeniu konopi do odpowiednich temperatur powodujemy uwalnianie się kannabinoidów oraz terpenów.

 Pracownicy naukowi Uniwersytetu British Columbia w Vancouver twierdzą, że najlepszą temperaturę waporyzacji konopi można osiągnąć pomiędzy 175 a 200 stopni Celsjusza. Doktor Arno Hazekamp – naukowcy z Bedrocan BV  jednej z najbardziej uznanych firm zajmujących się produkcją medycznej marihuany twierdzi, że najlepszą temperaturą waporyzacji jest 210°C. Gdy uzyskamy tę temperaturę doprowadzimy zarówno do skutecznego uwalniania się kannabinoidów oraz terpenów jak i uzyskamy dość łagodną parę.

Różnice w efektach waporyzacji

Skoro naukowcy z Kanady sugerowali, że waporyzację moża rozpocząć już od 175°C to musi mieć to istotne znaczenie. Waporyzacja w niższych temperaturach wpływa bardzo dobrze na odparowywanie terpen. Kannabinoidy odparowują w wyższych temperaturach.

 Co to oznacza dla konsumenta? Jeżeli chcesz mieć mniejszą „fazę” bo np. jesteś pacjentem i denerwuje Cię to, że po paru sesjach waporyzacji zasypiasz na kanapie, to właśnie powinieneś spróbować niższych temperatur. Dzięki temu, efekty konsumpcji konopi będziesz przeżywał bardziej świadomie.

Dzięki waporyzacji konopi w wyższych temperaturach możemy osiągnąć o wiele lepsze wyniki w uwalnianiu kannabinoidów. Jedna z najbardziej lubionych przez miłośników konopi substancja – THC uwalnia się najlepiej w około 230°C. Podczas wapowania w wyższych temperaturach musimy pamiętać o tym, by nie przesadzić.  Temperatury powyżej 235 stopni mogą doprowadzić do zajścia procesu spalania oraz powstania nieprzyjemnej, drażniącej pary.

Różnice między THC a CBD

Wielu amatorów konopi zastanawia się, czy waporyzacja w odpowiedniej temperaturze może doprowadzić do rozdzielenia działań THC i CBD. Są osoby, które preferują pozytywny wpływ THC oraz są Ci, którzy preferują działania CBD.

 Niestety, ale według naukowców różnica, w jakiej te dwa kannabinoidy się najlepiej uwalniają, rożni się od siebie jedynie o 10 stopni. Przez to nie jesteśmy w stanie rozgraniczyć działania obu substancji. W tym przypadku zalecany jest dobór konopi do własnych preferencji. Osobą chcącym skorzystać z dobrodziejstw CBD polecane są konopie z małą zawartością THC a tym dla których istotne jest działanie THC, polecane są konopie o wyższym stężeniu tej substancji. Jeżeli chcemy najbardziej korzystnie odczuć działanie obu substancji powinniśmy waloryzować w temperaturze 210 stopni Celcjusza.

Zainteresowała was waporyzacja? Chcecie zacząć spożywać konopie w jeden z najzdrowszych sposobów?  Zapraszamy tutaj. W sklepie Rollmops znajdziecie duży wybór waporyzatorów w atrakcyjnych cenach.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *