Kategorie
YouTube

CZY PALENIE KONOPI ZABIJA? Akcyza, podatki, kontrole skarbówki [WIDEO]

Pod koniec 2022 roku do wielu firm konopnych zapukała kontrola z urzędu skarbowego. Przez dziwną interpretację przepisów niektóre firmy musiały szybko się zawinąć, bądź zapłacić gigantyczne kary. Czy takie ruchy mogą wykończyć polski biznes konopny?

Akcyza, podatki, kontrole skarbówki – branża konopna pod znakiem zapytania

Na kanale Siwy Brokuł pojawił się nowy materiał, który dotyczy polskiego biznesu konopnego. Od kilku miesięcy trwają kontrole sklepów sprzedających CBD, niestety bardzo zaostrzyły się pod koniec 2022 roku. Tę sytuację opisywaliśmy już na naszym portalu – w artykule Czy Urząd Skarbowy wykończy polski biznes konopny?

Jednak Mops podszedł do tego tematu troszeczkę inaczej. Szerzej opowiedział o tym dlaczego niektóre produkty już obecnie mają akcyzę, i dlaczego inne nie powinny jej mieć. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż w niedalekiej przyszłości może być tak, że takie produkty jak chmiel czy szałwia również będą dodatkowo opodatkowane – tak samo jak papierosy.

Kolejną kwestią poruszoną w materiale Siwego Brokuła jest to czy na opakowaniach z konopiami powinien być napis “Palenie Zabija”. Oczywiście – jeżeli jest to produkty do palenia, na przykład pre-rolls to jak najbardziej. Jednak jeżeli jest to produkt do waporyzacji, który można kupić nawet w aptece, to z jakiej racji ma na nim być taki napis? Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat to koniecznie sprawdź nasz najnowszy film.

Jeżeli twoja firma zmaga się z problemami z Urzędem Skarbowym to możemy Ci pomóc. Wystarczy że napiszesz do nas na kontakt@weedweek.pl. Współpracujemy ze specjalistami, którzy dobrze znają się na przepisach związanych z konopiami.

Jeżeli chcesz rozpocząć terapię medyczną marihuaną to sprawdź naszą zakładkę KLINIKI KONOPNE. Znajdziesz tam najlepsze kliniki, które sami sprawdziliśmy.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl