Kategorie
Medyczna Marihuana

Czy Instytut wyprodukuje medyczną marihuanę? Pytania do Sachajko i sprawozdanie z Sejmu od Przedsiębiorcy [WIDEO]

Pacjenci cały czas zastanawiają się czy Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich z Poznania wyprodukuje polską medyczną marihuanę. W związku z tym, postanowiliśmy skontaktować się posłem Jarosławem Sachajko. Kilkanaście dni po tej rozmowie zebrała się podkomisja, która również próbowała wyjaśnić tę sprawę. O tym wydarzeniu porozmawialiśmy z przedsiębiorcą, który był zaproszony na to spotkanie.

Czy Instytut wyprodukuje medyczną marihuanę?

Polscy pacjenci cały czas zastanawiają się czy poznański Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich wyprodukuje medyczną marihuanę. Od podpisania ustawy, która na to zezwala minęło już kilka dobrych miesięcy.

Na przełomie maja i czerwca postanowiłem napisać w tej sprawie maila. Zawarłem w nim kilka istotnych pytań. Niestety – nikt z Instytutu nie raczył mi odpowiedzieć. W związku z tym, podczas rozmowy z posłem Sachajko, która dotyczyła masowych nalotów służb na przedsiębiorców konopnych, zapytałem również o krajowe uprawy medycznej marihuany.

Instytut wyprodukuje medyczną marihuanę
Jakie postępy poczynił Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich? Tego dowiecie się z naszego najnowszego materiału

Kilkanaście dni po naszej rozmowie, w sejmie zebrała się Podkomisja stała do spraw biogospodarki i innowacyjności w rolnictwie. Jednym z punktów spotkania było rozpatrzenie tematu realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie produkcji w instytutach podległych pod Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi konopi medycznych.

Niestety, z słów wypowiadanych głównie przez urzędników państwowych niewiele idzie wyciągnąć. Na całe szczęście na to spotkanie byli zaproszeni również przedsiębiorcy konopni. Jeden z nich – Damian Badowski, z firmy Cannabis Vera zgodził się z nami porozmawiać. Czy Instytut z Poznania w końcu wyprodukuje medyczną marihuanę? Czy politycy i przedsiębiorcy wypracowali wspólny plan działania? Tego dowiecie się z najnowszego materiału!

Jeżeli szukacie sprawdzonego lekarza, który podejmie się leczenia konopiami to zachęcamy was do sprawdzeni oferty kliniki Green Doctor. Pracują tam specjaliści, którzy z całą pewnością spełnią wasze oczekiwania.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl