Kategorie
Kronika Kryminalna

Bojanowo: Policjanci odkryli 130 krzaków konopi indyjskich w stodole [WIDEO]

Policjanci z Rawicza i Gostynia odkryli 130 krzaków konopi indyjskich, które były uprawiana w stodole. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Bojanowo.

Konopie indyjskie w stodole

Brawurowa akcja kryminalnych w gminie Bojanowo! Policjanci z Rawicza i Gostynia odkryli 130 krzaków konopi indyjskich, które były uprawiane w stodole.

Funkcjonariusze z komendy w Rawiczu i Gostyniu przeprowadzili wspólny nalot na plantacje marihuany w Wielkopolsce. Kryminalni zapukali do drzwi jednego z domów w gminie Bojanowo. Właściciel posesji był mega zdziwiony, gdy zobaczył funkcjonariuszy, którzy posiadali prokuratorski nakaz przeszukania.

Jak poinformował rzecznik komendy, policjanci dobrze wykonali swoją pracę – posiadali odpowiednie rozpoznanie w tej sprawie. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Bojanowo na strychu swojej stodoły posiadał odpowiednio przygotowane pomieszczenie, które zapewniało idealne warunki do uprawy marihuany.

Policjanci odkryli 130 krzaków konopi indyjskich
Grower uprawiał konopie na strychu stodoły fot.rawicz.policja.gov.pl

Policjanci odkryli 130 krzaków konopi indyjskich, w różnych fazach wzrostu. Specjaliści twierdzą, że niektóre z krzaków nadawałyby się już do ścinki, według nich z roślin można by wytworzyć około 30kg marihuany. Oprócz roślin funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, który pozwalał uprawiać konopie w niemal idealnych warunków.

Błędem growera mogło być to, że czerpał prąd z nielegalnego przyłącza, dzięki temu policjanci mieli ułatwioną pracę. 31-letni ogrodnik usłyszał zarzuty. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, mężczyzna musi pojawiać się na komisariacie 4 razy w tygodniu.

Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam najlepsze produkty wytwarzane z konopi włóknistych, waporyzatory i akcesoria do palenia.

źródło: rawicz.policja.gov.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl