Kategorie
Kronika Kryminalna

Będzin: Uprawa konopi indyjskich w warsztacie samochodowym

Policjanci z Będzina ustalili, że nielegalna uprawa konopi indyjskich prowadzona jest w jednym z tamtejszych warsztatów samochodowych. Co grozi właścicielom lokalu?

Uprawa Konopi i naprawa samochodów w jednym lokalu

Według informacji przedstawianych przez Komendę Policji z Będzina, tamtejsi policjanci w toku czynności operacyjnych ustalili, że w jednym z warsztatów samochodowych może znajdować się uprawa konopi indyjskich. W związku z tym postanowili zweryfikować informacje i zapukali do drzwi mechanika.

Na miejscu zastali mężczyznę, który był wyraźnie poddenerwowany rozmową z funkcjonariuszami. Policjanci od razu zlokalizowali pomieszczenie, w którym była prowadzona uprawa konopi indyjskich. Mechanika sprzedały wentylatory, które dość mocno i charakterystycznie pracowały oraz zapach zioła. Po wejściu na piętro (tam znajdowało się pomieszczenie, z którego wychodziły przewody elektryczne) stróżom prawa ukazał się profesjonalny namiot do uprawy roślin.

Uprawa konopi indyjskich
Jak widać roślinki były dopiero we wstępnej fazie uprawy fot. bedzin.policja.gov.pl

Na miejscu pojawili się technicy kryminalni, a także pies tropiący. Podczas przeszukania policjanci znaleźli blisko kilogram narkotyków. Nie było to tylko zioło, ale także: metamfetamina, amfetamina i grzyby psylocybinowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli również skradziony samochód bez tablic rejestracyjnych oraz sporą ilość gotówki.

Policjanci zatrzymali 54-letniego mechanika i jego 33-letniego syna, który również pracował w warsztacie. Co ciekawe kryminalni stosując się do procedur postanowili przeszukać mieszkanie 33-latka. Na miejscu zastali jego 20-letniego współlokatora, który był poszukiwany a dodatkowo posiadał przy sobie sporą ilość amfetaminy. Funkcjonariusze również zatrzymali 20-latka. Mężczyźni trafili do aresztu, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam olejki i susze CBD, waporyzatory i akcesoria do palenia.

źródło: bedzin.policja.gov.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl