Kategorie
Świat

Amsterdam: Zakaz palenia marihuany w dzielnicy czerwonych latarni

Władze Amsterdamu kolejny raz próbują walczyć z turystami przyjeżdżającymi tam palić zioło. Wprowadzają zmiany do tamtejszej polityki narkotykowej. Na ulicach dzielnicy czerwonych latarni będzie obowiązywał zakaz palenia marihuany.

Amsterdam walczy z konopnymi turystami

Przez kilka ostatnich lat napływały do nas różnorakie wiadomości na temat zaostrzenia prawa narkotykowego w Holandii. Według zapowiedzi tamtejszych polityków miało dojść nawet do tego, że tamtejsze coffeeshopy miały sprzedawać zioło tylko mieszkańcom Holandii. Oczywiście to przyniosłoby ogromne straty lokalnym biznesom. Tak więc finalnie do tego nie doszło. Jednak holenderscy politycy cały czas kombinują jak utrzeć nosa turystom, którzy przyjeżdżają tam tylko w jednym celu.

Jednak amsterdamscy politycy z lokalnej rady postanowili wprowadzić przepisy, które ograniczą spożycie konopi na ulicach ich miasta. Chodzi konkretnie o słynną dzielnicę czerwonych latarni. Według relacji lokalnych mediów, mieszkańcy tamtejszych okolic są zmęczeni wiecznymi imprezami turystów, którzy chętnie odwiedzają okolicę, w której prostytucja jest powszechna.

Mieszkańcy starego centrum miasta doświadczają wielu uciążliwości związanych z masową turystyką oraz nadużywaniem alkoholu i narkotyków na ulicach. Turystów przyciągają także uliczni dilerzy, którzy z kolei promują przestępczość i brak poczucia bezpieczeństwa. Szczególnie w nocy atmosfera może stać się ponura. Ludzie, którzy są pod wpływem, również dłużej przebywają na ulicach

Ogłoszenie gminy Amsterdam
zakaz palenia marihuany
Amsterdam oprócz tego, że słynie z wielu mostów, berek i rowerów, słynie również z marihuany. To jeden z głównych czynników, który ściąga turystów do tego miasta

Duże zmiany w Amsterdamie

W związku z tym lokalna rada zdecydowała o tym, że palenie marihuany na ulicach dzielnicy czerwonych latarni będzie zakazane. Jest to o tyle istotne, że od 1976 roku, kiedy Amsterdam przyjął politykę gedoogbeleid – czyli ignorowania używania konopi indyjskich, to w tamtych okolicach powstało naprawdę sporo coffeeshopów.

Przez to, że obecnie tamtejsi politycy podchodzą negatywnie, nie tylko do samej marihuany, ale przede wszystkim do turystów, holenderskie biznesy konopne cierpią. W zeszłym roku władze Amsterdamu zdecydowały o zmniejszeniu liczby coffeeshopów z 166 do 70. Oprócz zakazu palenia na ulicach, ma zostać wprowadzony zakaz palenia na balkonach coffeeshopów. Co ciekawe burmistrz zdecydował się również na ograniczenie sprzedaży alkoholu. Już teraz po godzinie 16 od czwartku do niedzieli nie można kupić tam wysokoprocentowych napojów.

Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam olejki i susz CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl