Kategorie
YouTube

Amnestia dla skazanych w USA, legalizacja w Niemczech i areszt za krzaka w Bytomiu

Na YouTube właśnie pojawił się nowy odcinek WeedWeeka, w którym poruszyliśmy tematy z USA, Niemiec, Czech i oczywiście z Polski. Sprawdź co słychać w zielonym, konopnym świecie!

Zmiany w USA

Jeżeli chodzi o temat konopi w USA to jest to prawdziwy rollercoaster. Konopny biznes rozkwita. Kilka tygodni temu prezydent Joe Biden ułaskawił wszystkich skazanych prawem federalnym za posiadanie zioła. Była to na sto procent przełomowa chwila. Zaraz po tym specjaliści postanowili sprawdzić ilu Amerykanów popiera legalizację. Statystycy zebrali wszystkie informacje do kupy. Wynika z nich, że aż 68% mieszkańców USA popiera federalną legalizację. Jest to naprawdę bardzo duża liczba, zwłaszcza jeżeli porównamy ją z badaniem z 1997 roku.

Jednak brak federalnej legalizacji nie spowalnia rozwoju biznesu konopnego w poszczególnych stanach. Ostatnio w Kalifornii doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Firma konopna w niewłaściwy sposób reklamowała swoje produkty. Konkretnie chodzi o pre-rollsy Baby Jeeter Fire OG Diamond Infused, które były sprzedawane jako jointy zawierające około 43% THC. Klienci postanowili to zweryfikować. Badania pokazały, że przedsiębiorstwa DreamFields Brands Inc. i Med for America Inc. zawyżały skład procentowy THC nawet dwukrotnie. Konsumenci oburzeni całą sytuacją zdecydowali rozpocząć postępowanie sądowe względem nieuczciwych producentów.

Europa nie odstaje

Spokojnie, nie musicie się martwić o to, że temat zioła rozwija się tylko za wielką wodą. Europejczycy nie odstają. Być może nie jesteśmy jeszcze gotowi na to żeby pozywać producentów marihuany za zbyt niskie wartości THC, ale temat legalizacji marihuany w Europie również nabrał dobrego tempa.

Niemiecki rząd oficjalnie przedstawił pierwszy plan legalizacji. Według niego obywatele powyżej 18 roku życia będą mogli posiadać do 30g suszu konopi indyjski, uprawiać do 2 roślinek w gospodarstwie domowym, oraz kupować zioło w licencjonowanych sklepach. Jednak niemieccy rządzący nie ustalili jeszcze wielu kluczowych spraw. Ponoć myślą nad ograniczeniem ilości THC w konopiach. Nie przystają na to tamtejsi aktywiści, którzy chcą wolnego, otwartego rynku. Co ciekawe temat legalizacji marihuany ma zbadać Komisja Europejska, tak by cały proces był zgodny z przepisami unijnymi.

Oprócz zmian u naszych zachodnich sąsiadów, pojawiło się również zielone światełko w tunelu w Czechach. Tam według wszystkich zebranych przez nas informacji, rząd ma oficjalnie zapowiedzieć legalizację konopi z wysoką zawartością THC, do celów rekreacyjnych już w 2023 roku. Przypominamy – będzie to dopiero zapowiedzenie ustawy legalizującej, nie pełna legalizacja. Jednak bardzo prawdopodobne jest to, że już niedługo Czesi będą się cieszyć legalną marihuaną.

A w Polsce jak w lesie…

Niestety, z Polski nie mamy dobrych informacji. U nas cały czas trwa konopne średniowiecze. Średniowiecze – w sensie zacofanie, bo pewnie nawet w średniowiecznej Polsce ludzie nie byli tak karani za zioło jak teraz.

W Bytomiu został zatrzymany 30-latek, który próbował uprawiać marihuanę. Próbował to dobre stwierdzenie, bo po policyjnych zdjęciach na których widać jednego zwiędłego kwiatka możemy wnioskować, że ogrodnik miał raczej mierne skille. Co ciekawe policja wpadła na jego trop przez przypadkowego przechodnia, który z ulicy dostrzegł krzaka w mieszkaniu 30-latka, i zawiadomił funkcjonariuszy. W jakim kraju my żyjemy?!

Chociaż są ludzie, którzy chcą zmienić ten stan. Tak więc w najnowszym WeedWeeku zobaczycie ostatni happening Wolnych Konopi, który odbył się pod Pałacem Prezydenckim.

No i nie mogło zabraknąć grzybów

Być może w Polsce już sezon grzybowy jest dawno za nami. Jednak w Kanadzie dopiero go rozpoczynają! Zastanawiacie się jak to? A no tak to, że tamtejszy uniewrek dostał oficjalną zgodę na uprawianie grzybów psylocybinowych. Jest to sytuacja o której musieliśmy wspomnieć bo dobrze wiemy, że duża część z was uwielbia ten temat.!

Więcej usłyszycie w najnowszym odcinku. Pamiętajcie zostawić suba, komentarz i lajka w naszych filmach na platformie YouTube.

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl