Kategorie
Kronika Kryminalna

86-latek uprawiał 347 krzaków marihuany

86-latek uprawiał 347 krzaków marihuany – taką informację podała na swojej stronie internetowej świętokrzyska policja. Jak senior tłumaczył swoje zachowanie?

347 krzaków marihuany, które pielęgnował starszy mężczyzna

Policjanci ze Staszowa dostali informację, że na terenie gminy Rytwiany ktoś może nielegalnie uprawiać sporą ilość konopi innych niż włókniste. Właśnie dlatego przystąpili do zintensyfikowanych działań.

W ostatni wtorek postanowili pojechać pod wcześniej ustalony adres, by zweryfikować zdobyte na ten temat informację. Drzwi otworzył im 86-letni mężczyzna, który jak się okazało amatorsko uprawiał marihuanę w swoim ogródku.

Zdjęcie z ogródka 86-letniego growera fot. świętokrzyska policja

Po dokładnym przeszukaniu posesji funkcjonariusze zabezpieczyli 347 krzaków konopi innych niż włókniste. Senior swoje zachowanie tłumaczył względami zdrowotnymi. Zeznał, że nasiona konopi kupował na różnego rodzaju targach, a uprawiał je w celu pozyskania jeszcze większej ilości nasion, które następnie mielił i dodawał do pokarmów. Informację na temat pozytywnego wpływu nasion z konopi na zdrowie znalazł w Internecie.

Teraz 86-latek, który uprawiał sporą ilość konopi może zostać skazany na 8 lat więzienia. Czy sąd potraktuje go łagodniej ze względu na podeszły wiek? Tego dowiemy się zapewne już niedługo.

Jeżeli szukacie legalnych konopi to wpadajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam susz, olejki i różne akcesoria konopne.

źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl