Kategorie
Świat

68% Amerykanów popiera legalizację marihuany!

Według najnowszego badania, aż 68% Amerykanów popiera legalizację niewielkich ilości marihuany. Czy już niedługo doczekamy się zmiany przepisów na szczeblu federalnym?

Badanie poparcia legalizacji wśród mieszkańców USA

Naukowcy z Monmouth University postanowili przeprowadzić badanie poparcia legalizacji marihuany wśród mieszkańców USA. Jego rezultaty okazały się dość zaskakujące.

W 1997 roku sondaż ABC News wykazał, że tylko 22% Amerykanów w tamtym czasie popierało legalizację konopi indyjskich. Była to zatrważająco mała liczba. Chociaż tamte czasy nawet w USA kojarzą się z przedstawianiem konopi w dość negatywnym świetle. Wtedy w większości stanów użytkownicy zioła byli porównywani do osób zażywających twarde narkotyki.

Sondaż przeprowadzany przez Monmouth University pokazał jak zmieniło się postrzeganie konopi wśród amerykańskiego społeczeństwa.

legalizację marihuany
Joe Biden 6 października uniewinnił wszystkie osoby skazane prawem federalnym za posiadanie marihuany fot. Twitter

68% Amerykanów popiera legalizację marihuany

W badaniu prowadzonym przez specjalistów z Monmouth University wzięło udział 808 dorosłych mieszkańców USA. Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-17 października, za pomocą połączeń telefonicznych.

Według wyników, aż 68% Amerykanów popiera legalizację niewielkich ilości marihuany. Oprócz pytania o legalizację, osoby przeprowadzające sondaż zadały jeszcze kilka innych pytań. Wyniki ankiety są następujące:

  • Ponad połowa dorosłych Amerykanów twierdzi, że spróbowała zioła
  • 54% Amerykanów uważa, że legalizacja marihuany nie miałaby wpływu na liczbę innych przestępstw narkotykowych
  • 54% społeczeństwa uważa, że spożywanie alkoholu jest bardziej niebezpieczne niż palenie marihuany
  • Tylko 7% osób uważa, że używanie konopi jest bardziej niebezpieczne niż używanie alkoholu
  • Tylko 13% osób uważa, że używanie konopi jest bardziej niebezpieczne niż używanie nikotyny
  • 38% osób uważa, że używanie marihuany jest równie niebezpieczne jak używanie alkoholu, tytoniu i twardych narkotyków

Liczymy na to, że badania na temat konopi będą prowadzone częściej i na o wiele większej ilości osób. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom poparcie legalizacji wśród społeczeństwa jeszcze bardziej wzrośnie.

Jeżeli szukacie produktów do uprawy konopi to wpadajcie do sklepu hemp.pl. Znajdziecie tam nawozy firmy Hesi. To sprawdzone produkty, które kupicie w bardzo dobrych cenach.

źródło: insidernj.com, faktykonopne.pl

Autor: Mikołaj Rusin

Redaktor portalu weedweek.pl
Kontakt: mikolaj@rollmops.pl